ewita

3 moderné výdobytky, ktoré by vám v domácnosti nemali chýbať

Dnešné technologické výdobytky mnohým domácnostiam umožňujú ušetriť čas v mnohých sférach života. Jednou takou je práve upratovanie. Málokto považuje upratovanie za jednu zo svojich obľúbených činností. Pre zdravú domácnosť je však upratovanie nevyhnutnosťou.

 

1. Dajte zbohom vysávaniu

Odložte klasický vysávač a zainvestujte do robotického. Robotický vysávač je malé zariadenie, ktoré je schopné automaticky vysávať povrchy v domácnostiach či na pracoviskách. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých typov, ktoré sú na trhu k dispozícii. Každá z tried má svoje pre a proti. Medzi obľúbené patria vysávače, ktorú sú schopné dlažbu nielen povysávať, ale zároveň aj dezinfikovať UV svetlom. Už sa viac nemusíte obávať prachu a neporiadku na podlahe a kobercoch. Robotický vysávač za vás všetko vyrieši.

2. Práce okolo domu vás už viac nemusia obťažovať

Spolu s jarou a teplým ročným obdobím prichádza aj potreba kosenia trávnika. Či už ide o trávnik na chalupe alebo na dvore, kde si vychutnávate chvíle s rodinou a priateľmi, kosenie nejde pridlho odkladať. Leto teda neprináša len radosti, ale aj starosti. Ak chcete mať krásny zelený trávnik a byť naň patrične hrdý, musíte sa oň starať.

Ak má váš pozemok len niekoľko štvorcových metrov, možno v kosení trávnika nevidíte žiadny problém. Situácia sa ale mení v prípadoch, že ide o pozemok s niekoľkými stovkami či tisíckami metrov štvorcových. V takýchto prípadoch si aj vy môžete vydýchnuť. Váš problém poľahky vyrieši robotická kosačka. Kosačky sú akumulátorové, vďaka čomu vydržia kosiť dostatočne dlho. Mnohé kosačky dokážu kosiť aj na nerovnom teréne či v daždi. Výšku a dĺžku kosenia si nastavíte sami. Po ukončení prác sa kosačka vráti do svojej nabíjacej základne a vám odpadnú starosti s jej premiestňovaním.

 

3. Umývanie okien už nebude oštarou

Umývate okná niekoľkokrát do roka? Čistenie okien je, bohužiaľ, nevyhnutnosť. Bývať v rodinnom dome je skvelé, avšak jeho údržba si vyžaduje omnoho viac času, čo do domácich prác. Zabudnite na ťažkosti s umývaním okien. Využite robotické čističe okien, ktoré sa na skle držia pomocou prisávania pod tlakom. Čističe vyčistia rámové aj bez rámové okná, horizontálne aj vertikálne.