Mať krásne dlhé vlasy je snom miliónov žien. Každá po nich túži, hoci často sa zdá, že je skoro nemožné ich získať. Nech skúšajú čokoľvek, po čase sa vlasy začínajú vysušovať, slabnúť a štiepiť. Nič však nie je stratené. Existuje niekoľko tipov, ktoré vám s vašou korunou krásy pomôžu.

 

1. Vlasy dôkladne umývajte

Vlasy po umytí opláchnite studenou vodou, až kým vám nevŕzgajú medzi prstami, studená voda totiž uzatvorí povrch vlasu a redukuje tvorbu mazu.

 

2. Vlhké vlasy sú citlivé

Nesušte ich preto uterákom. Vodu z nich len povytláčajte a počkajte. Mokré vlasy tiež nečešte kefou, použite na nich radšej hrebeň.

 

3. Ani fény nie sú ideálne

Horúci vzduch narúša vlasovú štruktúru. Najlepším spôsobom ako mať zdravé vlasy je nechať ich vyschnúť voľne. Ak sa skutočne ponáhľate, vysušte ich len mierne teplým vzduchom od korienkov nadol, aby sa povrch vlasu vyhladil.

 

4. Vyživujteich

Jedzte potraviny, ktoré majú na vlasy priaznivý vplyv. Jedlá bohaté na zinok, selén, horčík, vitamíny skupiny B, konkrétne B6, ktorý podporuje tvorbu vlasového farbiva. Obohaťte svoju stravu o čerstvú zeleninu, orechy, špenát a ryby.

 

5. Strihajte

Rozštiepené konce vám na kráse uberajú. Neštíťte sa strihania. Vlasy pravidelne podstrihávajte. Zbavíte sa škaredých koncov a aj váš účes získa na vzdušnosti.

6. Vyskúšajte clip-in vlasy

Prirodzené ľudské vlasy, ktoré si pripnete do niekoľkých minút na tie svoje a to z pohodlia vášho domova. Existuje hneď niekoľko dĺžok, farieb a odtieňov, každá žena si teda môže voliť podľa svojej chuti. Navyše, metóda je k vlasom šetrná a nikto si ani nevšimne, že vlasy vlastne nie sú vaše. Skúsiť môžete aj clip-in ofinu a bez strihania či iných úprav tak dosiahnete vytúženú zmenu. Ofinu môžete kedykoľvek sňať a vrátiť sa k svojmu starému ja. Extravagantné typy určite poteší aj výber clip-in pramienkov rôznych odtieňov – od jasnočervenej, cez kráľovskú modrú až po žiarivo ružovú farbu.

 

7. Rozmaznávajte ich

Kondicionérmi, olejčekmi a domácimi maskami aj výživnými ampulkami, ktoré sa aplikujú niekoľkokrát do týždňa.