Obchody s tehotenským oblečením sa už dávno nepretekajú len s vrecovými modelmi veľkosti XXXL, ktoré automaticky počítajú s tým, že každá nastávajúca mamička priberie rovnako ako menší slon. Áno, s nejakými tými kilami navyše je potrebné počítať, ale moderná tehotenská móda to už vie oveľa lepšie.

 

Tehotenské šortky

Zabudnite na riflové traky, tie sa vám možno budú hodiť tak mesiac pred pôrodom. Ale kým je ešte vaše tehotenské bruško malé, môžete si dovoliť všeličo, napríklad šortky. Skvelé budú tie z priedušnej teplákoviny s gumou v páse. Neskôr môžete prejsť na naozajstný tehotenský model so všitým tehotenským pásom, ktorý nikde netlačí ani neodstáva.

 

Voľné topy

Pre topy áčkového strihu ani nemusíte do špecializovaných obchodov, stačí si v tých bežných vybrať o niečo väčšiu veľkosť. Tenké ramienka topu totiž vyvážia väčšie množstvo látky na bruchu (ktoré sa vďaka tomu navyše pekne schová). Dajte však pozor na to, ako pod topom pôsobia vaše prsia. S výberom kvalitnej dojčiacej podprsenky sa oplatí začať ešte predtým, než si bábätko priveziete z pôrodnice. Aspoň budete mať čas si na ňu zvyknúť a vyskúšať si, ku ktorým strihom oblečenia sa najlepšie hodí. Ak chcete model, ktorý vám bude perfektne sedieť a zároveň vám neskôr umožní jednoducho nadojčiť svoje dieťatko, určite vám bude vyhovovať dojčiaca podprsenka MK03 Gorsenia, ktorá vie prsia skvele podoprieť, bez toho aby ich kdekoľvek utláčali.

 

Dlhý rukáv príde vhod

V tričkách s dlhým rukávom si možno pripadáte ako neforemná almara, ale ak cez neho prehodíte ešte rifľovú bundičku, ktorú navyše necháte vpredu rozopnutú, zväčšené bruško tým opticky vyvážate. Aby bol efekt maximálny, stavte na jasné farby alebo naopak na klasickú džínsová modrú.

 

Šaty pristanú každej žene

U šiat pre tehotné ženy platí jedno pravidlo; tým do áčka sa zásadne vyhnite. Budete pôsobiť opticky ešte „veľrybovitejšie“ ako zvyčajne. A široké skladané sukne majú bohužiaľ ten istý efekt. Vyberte si radšej strih šiat, ktorý je pod prsiami prerušený a vďaka tomu odpúta pozornosť od vašich spodných partií. Bez dobre sediacej dojčiacej podprsenky sa však opäť nezaobídete. Navyše získate komfort v podobe podopretých (a teda aj menej bolestivých) prsníkov. Nikdy už nebudete mať tak krásny dekolt ako počas tehotenstva a dojčenia. Nebojte sa ho ukázať.