Letné počasie je už konečne tu, a tak v mnohých domácnostiach sú vonkajšie grily využívané stále častejšie. Grilovanie je v súčasnosti stále populárnejšie, a tak sa pripravujú grilované pochúťky aj niekoľkokrát do týždňa. K menej príjemným starostiam ale patrí následné čistenie grilu. Na rošte zostávajú pripálené zvyšky jedla a všadeprítomná mastnota. Pred ďalším grilovaním je potrebné dať gril s roštom znovu do perfektnej kondície. Ako na to? Túto tému si detailnejšie rozoberieme v dnešnom článku.

Žiadne opaľovanie. Dôležité je vyčistiť!

Často využívanou praktikou u mnohých užívateľov záhradných grilov je len opálenie roštu plameňom a jeho následne nedbalé utretie. Tento spôsob je ale nesprávny, a navyše minimálne účinný. Aby boli zvyšky jedla naozaj odstránené žiarou, musel by byť rošt rozpálený prakticky dobiela. Pri spaľovaní usadenín sa navyše do ovzdušia uvoľňuje nepríjemný zápach. Správnou metódou je dôkladné vyčistenie roštu grilu. A rozhodne nie je nutné jeho niekoľkohodinové odmáčanie.

Správnym variantom čistenia je napríklad prípravok Mefisto

Prípravok Mefisto na čistenie krbov je ideálnym produktom na čistenie krbových roštov a vlastne aj všetkých ostatných súčastí grilov, vrátane náradia a náčinia na grilovanie. Prípravok má gélovú konzistenciu a vysokú hustotu, preto rýchlo nestečie a ostane na danom mieste. Vďaka rozprašovaču sa ľahko aplikuje na znečistený povrch. Stačí ho nastriekať, nechať niekoľko minút pôsobiť a potom všetky nečistoty umyť handričkou alebo hubkou. Mastnota aj pripálené usadeniny budú preč. Nakoniec stačí len umyté časti opláchnuť vodou.

Nielen pre grily

Ako už bolo povedané, prípravok Mefisto nie je vhodný len na odstránenie mastnoty a nečistôt z roštov grilov a ich súčastí, ale na oveľa väčšie spektrum prác. Využiť sa tiež dá pri čistení skiel na dvierkach krbových kachlí, presklených vložiek krbov a grilov, odstraňuje mastnotu aj sadze. Vhodný je aj na odstránenie mastnoty z blízkeho okolia grilov, napríklad z keramických dlaždíc a pracovných dosiek.

Detailné informácie o tomto produkte nájdete na www.druchema.cz.