Zaobstaranie si bazénového vysávača výrazne prispeje k čistote, priezračnosti a celkovému zlepšeniu kvality bazénovej vody. Bazénový vysávač vyčistí nečistoty z horšie prístupných miest v bazéne, v ktorých sa môžu tvoriť riasy, zachytí aj veľmi jemné nečistoty, zárodky rias a mikroorganizmov, a tak ušetrí peniaze, ktoré by ste museli vynaložiť na riešenie problémov so vznikom rias a na chemické prípravky. Nie sú to len hygienické dôvody, ktoré vedú ku kúpe bazénového vysávača. Na rozdiel od klasickej filtrácie je bazénový vysávač spoľahlivým bazénovým príslušenstvom pre zachycovanie mechanických nečistôt, akými sú napríklad vlasy, piesok, sponky do vlasov alebo gumičky.

  1. Posúďte nároky na čistenie bazénu

Všimnite si, či váš bazén hromadí veľké množstvo listov zo stromov alebo iné nečistoty, a určite aký druh nečistôt sa zachycuje na stenách bazénu. Identifikácia druhov nečistôt vám môže taktiež pomôcť pri nákupe vhodného bazénového vysávača.

  1. Zvážte podľa veľkosti bazénu manuálne alebo automatické čistenie

Pokiaľ máte väčší bazén, jeho čistenie s mechanickým bazénovým vysávačom vám zaberie množstvo času a energie. Preto sa u bazénových vysávačov objavuje údaj, pre aký veľký bazén je bazénový vysávač vhodný. Túto informáciu neprehliadajte!

  1. Zvážte možnosť ručného bazénového vysávača

Pre odstraňovanie špiny, lístia a iných nečistôt v bazéne môže postačiť ručný bazénový vysávač. Tento typ bazénových vysávačov je najlacnejší, pohybuje sa v rozmedzí niekoľkých sto korún. Manuálna voľba umožňuje dohliadať na čistenie bazéna.

Nevýhodou ručného bazénového vysávača sú nároky na váš čas – vyžaduje obsluhu. Limitujúcim faktorom je väčšinou taktiež dĺžka bazénovej hadice. Ručné bazénové vysávače pri vysávaní nečistôt z bazénu využívajú saciu silu filtračného systému pieskovej filtrácie, preto sa pripájajú cez skimmer (zberač nečistôt, ktorý odvádza znečistenú bazénovu vodu do filtrácie).

  1. Nasaďte cenovo dostupnú poloautomatiku

Poloautomatický bazénový vysávač sa dokáže na dne bazéna pohybovať samostatne, preto je omnoho komfortnejší ako mechanický vysávač. Ako to funguje? Membrána rozkmitá hubicu ku krúživému pohybu a sacia hlava sa tak po dne bazéna pohybuje sama. Rovnako ako ten ručný aj poloautomatický bazénový vysávač využíva saciu silu filtračného systému cez membránu. Odsaté nečistoty sú zachytávané vo filtračnej nádobe. Inštalácia poloautomatického vysávača je rýchla a jednoduchá, stačí sa napojiť na pieskovú filtráciu. Taktiež cena poloautomatického bazénového vysávača je priaznivá pre rodinnú peňaženku. Zaobstaranie si prístroja vás bude stáť 5 až 15 tisíc korún.

  1. Tí najnáročnejší vyberú automatiku

Plne automatický bazénový vysávač je pokročilé zariadenie nezávislé na filtrácii (má totiž vlastný pohon, čerpadlo a filter), pre jeho obsluhu sa nevyžaduje vaša pozornosť. Veľmi zjednoduší vašu prácu a zaručí pravidelné čistenie bazénu. Na vysávači umiestnené senzory hodnotia stav povrchu bazénu a volia si potrebný režim čistenia. K automatickému bazénovému vysávaču sa u drahších modelov prikladá aj diaľkové ovládanie, môžete tak bazénového robota ovládať ručne, alebo ho prepnúť na automatický režim čistenia. Automatický vysávač do bazéna, je možné nastaviť na nočné čistenie, a tak si každé ráno môžete užiť priezračne čistú vodu. Za luxus si ale priplatíte. Cena za bazénového robota sa môže vyšplhať aj na 200 000 korún.

  1. Zhromaždite o bazénovom vysávači informácie

Podľa veľkosti bazénu, druhu vyskytujúcich sa nečistôt a stanovenom rozpočte ste teraz schopní vybrať typ bazénového vysávača (plne automatický, poloautomatický alebo mechanický bazénový vysávač). Nechajte si poradiť od predavača a porovnať rozdiely medzi vytipovanými vysávačmi do bazénov. Dobrým ukazovateľom pri výbere vysávača do bazéna môže byť aj užívateľská recenzia. Odborná rada osvedčeného predavača, je ale veľakrát nad zlato.

Článok pre vás pripravil internetový obchod bazenyshop.sk

baylogo