Nie je ľahké podvoliť sa dnešnému vysokému pracovnému tempu. My sami si to ale navyše často zbytočne sťažujeme. Príkladom môže byť vaša pracovňa. Naozaj je vaše kreslo dostatočne pohodlné a na svojom stole dosiahnete bez námahy na všetko, čo potrebujete? Ak ste si práve teraz odpovedali nie, určite čítajte ďalej. Máme pre vás niekoľko dôležitých tipov.

Vždy začnite stolom

Pracovný stôl je najdôležitejšou súčasťou pracovne. Je doslova jej pupkom, okolo ktorého sa všetko točí. Jeho veľkosť sa odvíja od radu faktorov, pričom tým najdôležitejším je obrazovka počítača. Pri práci s elektronikou totiž musíte za všetkého najviac myslieť na svoje zdravie a príliš blízky pohľad do obrazovky vašim očiam zrovna neprospieva. Vzdialenosť od veľkého monitora by mala byť aspoň 50-60 centimetrov, čo je pre predstavu asi dĺžka natiahnutej paže.

Starostlivo tiež zvážte, čo všetko budete do svojho stola ukladať. Rozmery dosky stola určené pre veľké množstvo kancelárskych papierov a zložiek budú iné ako pri stole osadenom na recepcii.

 

Stolička ako druhá posteľ

Ak aj vás trápia úporné bolesti chrbta alebo krčnej chrbtice, podrobte svoju pracovnú stoličku nemilosrdnej revízii. Poskytuje vašim bedrám a krku dostatočnú oporu? Má vaša kancelárska stolička pohodlné opierky pod ruky? A je dostatočne vysoká? Odpovedzte si pravdivo a nepripustite kompromisy. Správne sedenie na vhodnej stoličke urobí vášmu chrbtu rovnakú službu ako osemhodinový spánok na kvalitnom matraci.

49434943cz

Potrpíte si na vzdušnosť alebo na poriadok?

Systém otvorených políc mnohým ľuďom vyhovuje. Okamžite vidia, kde čo majú a menší chaos v priehradkách im nevadí. Iných zase zdanlivý neporiadok v miestnosti rozčuľuje a všetko ukladajú do uzatvárateľných skriniek a kontajnerov. Ujasnite si, k akému typu patríte a podľa toho vyberajte i ostatný kancelársky nábytok. Široký výber nájdete v českom e-shope www.nabytekpolodna.cz.