ewita

Anti-aging pleťové krémy – ktoré sú tie najúčinnejšie?

Nájsť ten najlepší krém, ktorý by účinne potlačil prejavy starnutia pleti alebo im dokonca úplne predchádzal, nie je vôbec jednoduché. Obyčajný tester v drogérii vám väčšinou veľa nenapovie, pretože je nutné účinky sledovať dlhodobo. Vyskúšali sme preto niektoré anti-aging pleťové krémy za vás a vybrali pre vás tie najúčinnejšie.

 

NIVEA Cellular ANTI-AGE FILLING DAY SPF15

Naša prvá voľba mierila priamo do českých vôd za osvedčenú a tradičnou značkou Nivea. Obsah kyseliny hyalurónovej, keratínu a extraktu z magnólie sľubujú obnovenie buniek hlboko v pleti a ochranný faktor 15 zase dopĺňa starostlivosť ochranou proti slnečnému žiareniu, ktorý spôsobuje tvorbu vrások a pigmentových škvŕn.

Po rozbalení krému nás zaujala jemná vôňa pre výrobky Nivea tak typická. Avšak niektorým kolegyniam to skôr pripomínalo vôňu pre bábätká, teda nič, čo by si každý deň chceli roztierať na tvár. Konzistencia krému NIVEA CELLULAR ANTI-AGE FILLING DAY SPF15 je veľmi jemná, dobre sa nanáša a rýchlo vstrebáva. Na dotyk bola pokožka hladšia už po prvej aplikácii a po prvom týždni sme zaznamenali tiež väčšie vypnutie a lesk. Po ukončení testovania zaznamenala väčšina žien úbytok predovšetkým drobných vrások pri ústach a okolo očí, naopak na pigmentové škvrny nemal krém účinok takmer žiadny. Objavili sa tiež problémy pri aplikácii na citlivé očné okolie (kam ale krém správne nepatrí). Potešila nás tiež priaznivá cena.

 

DERMACOL 3D HYALURON THERAPY

Tento krém vďaka obsahu čistej sférickej kyseliny hyalurónovej a silným protivráskovým komplexom sľubuje rýchle obnovenie 3D štruktúry pokožky a vyplnenie vrások, čím má tvoriť alternatívu k hyaluronovým injekciám.

 

DERMACOL 3D HYALURON THERAPY

Tento krém vďaka obsahu čistej sférické kyseliny hyalurónovej a silným protivráskovým komplexom sľubuje rýchle obnovenie 3D štruktúry pokožky a vyplnenie vrások, čím má tvoriť alternatívu k hyaluronovým injekciám.

Ide o produkt určený pre zmiešanú pleť. Kolegyne s citlivou pokožkou na neho reagovali pozitívne, naopak majiteľky suchej pleti úplne spokojné neboli. Vypnutie pleti, ktorým sa krém pýši už po prvom použití, pre nich totiž bolo príliš intenzívne. Aplikácia bola opäť veľmi rýchla, vôňa skôr neutrálna. DERMACOL 3D HYALURON THERAPY sa osvedčil pri vyrysovaní kontúr a pozorovali sme aj úbytok vrások, pričom tie naozaj hlboké sa aspoň zmenšili. Opäť nás potešila cena.

dermacol-3d-hyaluron-therapy-nocni-pletovy-krem-pro-zeny-50-ml-81667

CLINIQUE Repairwear Uplifting

Do tretice sme sa rozhodli siahnuť do trochu iného súdka. Prípravok CLINIQUE REPAIRWEAR UPLIFTING je cenovo trochu inde než predchádzajúce dva. Boli sme preto zvedavé, či budú účinky lepšie.

K rozotieranie a aplikácii nie je potrebné nič vytknúť. Vôňa je striedma a nevtieravá. Všetky typy pleti krém znášali dobre – možno aj vďaka veľmi malému množstvu, ktoré je nutné použiť (krém vám tak veľmi dlho vydrží). Konečné výsledky sa líšili. Zatiaľ čo časť kolegýň pozorovala výrazný úbytok vrások už po týždni a s nadšením tvrdia, že žiadny iný krém už nikdy používať nebudú, u iných bolo miznutie vrások o niečo menej intenzívne. Každopádne, ak by sme ho kupovali nabudúce, určite by to bolo na stránkach internetovej parfumérie Elnino.cz, kde je cena lieku oveľa lepšia ako v lekárňach alebo bežných e-shopoch.