Pochádzam z dediny neďaleko Bratislavy, a tak som okolo seba vždy zažila veľké množstvo rôznych domácich zvierat. Od kŕdľa husí, sliepok alebo zajacov až po akvarijné rybičky, andluky, psa, či mačky. V tých časoch a na takom mieste nič nezvyčajné. Okrem hravej prítomnosti tohoto početného zvieractva som sa pre život naučila, ako sa k nim správať a čo od nich čakať. Bol to ustálený vzorec, ktorý vychádzal z jednoduchého faktu. Okrem anduliek a rybičiek, nesmie žiadne zviera prekročiť prah domu. Hotovo, bodka.

Stará mama sa touto zásadou riadila bez výnimky a bola beda, ak sa prešibaná mačka, či naivný pes, pokúšali v nestráženej chvíli porušiť normy slušného chovania a vkĺznuť do predsiene, nebodaj priamo do kuchyne. Krátky a učinný slovník vybraných slov, spojený s ráznym vyhadzovom rovno na dvor bol tým najmenším, čo sa im mohlo prihodiť. Zapamätala som si všetko, na zvierací chlp presne a dala si čestný záväzok, že keď budem mať svoju vlastnú rodinu, stanú sa tieto odskúšané normy súčasťou rodinnej politiky, platnej pre všetkých členov.

Žiaľ, človek mieni, ale dieťa mení. Skúste tým veľkým, detským očiam odoprieť maličkého zajačika? Mami, len takého malého, takého hladučkého a celkom bielučkého. Alebo bojujte so synom a jeho – skoro mužským – odhodlaním, že bude s novým psíkom chodiť von každé ráno, aj večer a že ho bude veľmi trénovať a naučí ho super aportovať. Márna lásky snaha. Milučký zajac skončil v rodnej dedine u dobrého suseda a stále neaportujúceho psa si vzala kolegyňa pre svojho otca.

Nakoniec sa predsa len za prah nášho bytu dostal stály nájomník. Aha, ešte dôležitý detail. Musím dodať, že nežijeme v rodinnom dome, ale v modernom nájomnom dome, čo situáciu s domácimi mazlíčkami v žiadom smere neuľahčuje. Takže. Pred časom si dcéra domov doniesla mača. Bolo celkom milé, až kým som nepochopila, že ho chce mať vo svojej izbe, kdesi v krabici, pochopiteľne – ako mazlivú, pradúcu hračku. Rozdýchavala som to asi minútu, no pri spomienke na bielučkého, dávno odlifrovaného zajaca a more preliatych sĺz, mi svedomie nedalo a nechala som obidvom skúšobnú dobu.

Márne. Po pár tyždňoch boli na koberci početné biologické stopy mačkinho dobrého trávenia, nehovoriac o chĺpkoch a chlpoch, ktoré statočne zamorovali rôzne kúty, najmä v detskej izbe. Na vzrušene ostrej rodinnej rade sa dohodlo, že dcéra mačke zriadi v predsieni toaletu a naučí ju denne používať. Ja som ale musela zorganizovať čistenie kobercov. Vedela som, že sa do toho nepustím osobne, lebo skúsenosti z detských rokov mi stačili na celý život, a tak bolo treba nájsť kvalifikovaných profíkov, ktorí ma tohoto voňavého bremena zbavia.

Prešla som pozorne web a objavila firmu, ktorá ponúkala nielen čistenie kobercov, ale tiež ich dezinfekciu. To ma mimoriadne zaujalo, lebo o mačkách viem svoje. Okrem toho ju zdobilo množstvo kladných recenzí, ohlasov a poďakovaní od najrôznejších klientov – veľkých aj malých, čo meno firmy v mojich očiach posilovalo. Zodvihla som teda telefón a zavolala do spoločnosti A SERVIS LIPKA, s. r. o., tepovanie kobercov Bratislava . Prvý dojem bol ozaj dobrý. Ústretové jednanie, ochota ponúkuť termín, ktorý vyhovuje iba nám, ozaj prijateľné ceny a celkovo slušný prístup. To ma zbavilo posledných stôp stresu.

Z rozhovoru som sa dozvedela, že koberce čistia strojovou metódou, ktorá plochu vyčistí do hĺbky a zbaví ju všetkých druhov mikroorganizmov a roztočov. Bola som vážne napätá a zvedavá, ako to našimi kobercami dopadne. Páni z firmy A SERIVS dohodnutý čas  vskutku dodržali a dali sa do bez váhania práce. Dokonca mi poodťahovali väčší nábytok od stien, keďže manžel bol služobne v zahraničí a ja som nemala koho poprosiť. Skutočne dobrý pocit, mať doma profesionálov, pre ktorých je klient na prvom mieste.

Čistili koberce v detskej izbe aj obývačke, ale išlo im to bezchybne a vážne od ruky. S tým veľkým strojom boli očividne zžití a miestami bolo až cítiť, že ich tá práca baví. Naozaj to dlho netrvalo a ohlásili hotovo. Moje prekvapenie z výsledku sa zrejme nedalo dosť dobre zakryť, lebo som si dlaň podvedome položila na ústa.

Obidva koberce mi totiž pripadali ako nové, navidomoči bezchybne čisté, a čo ma ako ženu potešilo – krásne voňali, a vďaka nim i celá domácnosť. Farby doslova ožili, vlákna sa napriamili a štruktúra sa rozžiarila. Skvelá práca od skutočných odborníkov.

Len čo sme sa s nimi rozlúčili, dostala dcéra opät veľmi jasné pokyny a tvrdý termín, ktorý museli ona i mačka splniť. V opačnom prípade kufor za dverami… teda ten mačkin. Osobne som však presvedčená, že firma A SERVIS LIPKA u nás nebola po prvý raz a naposledy.

Nemám tým na mysli len naše koberce. Dnes už totiž viem, že vedia skvele vyčistiť tiež okná, a to je činnoosť, ktorú mám rada ako húf mačiek pod bránou. Koniec-koncov, veľmi rada doporučím služby A SERVIS LIPKA aj vám. Skúste web stránku odstranovani-graffiti.cz a dáte mi za pravdu, že určité práce treba zveriť do rúk profesionálov.

STROJOVÉ ČISTENIE PODLÁH BRATISLAVA

Vyrastala som v rodinnom dome mojich rodičov. Rada sa tam vždy vraciam, ale za tie roky vyzerali podlahy v dome naozaj zle a moji rodičia sú už starší a nechceli, aby som volala firmu, ktorá by podlahy vyčistila. Dosť ma to mrzelo, pretože poznám firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie podláh Bratislava.  keďže čistia koberce a podlahy v našich kanceláriách. Ale bolo potrebné porozprávať sa o tom s rodičmi. Mamka s tým nesúhlasila a asi si myslela, že k nej nechcem kvôli tej podlahe jazdiť, tak sa pustila do vyčistenia podláh sama. Ale nebol to veľmi dobrý nápad, pretože si ublížila a rozbolel ju chrbát. Možno to bolo k niečomu dobré, pretože mi zavolala, aby som firmu objednala. Zavolala som teda majiteľovi, s ktorým vždy objednávky dohadujem a dohodla som sa s ním na čistení podláh, ale tentoraz nie u nás v kanceláriách, ale u mojich rodičov. Boli dosť zaneprázdnení, ale to nevadilo, aspoň sa mamka zotavila. Dohodli sme termín o štrnásť dní neskôr, od objednávky. Termín, ako vždy, dodržali na minútu presne a začali podlahy čistiť. S touto firmou mám veľmi dobré skúsenosti, nikdy totiž po nich nezostane žiadna škoda, dodržujú termíny a hlavne po nich zostává kvalitne vyčistená podlaha. Inak tomu nebolo ani u mojich rodičov.

Keď som prišla domov na návštevu, tak si mamka pracovníkov z A SERVIS LIPKA, s. r. o. veľmi vychvaľovala a bola spokojná. Keď som vkročila do nášho domu, tak sa podlahy krásne leskli a vyzerali ako za môjho detstva, keď sme sa do domu nasťahovali. Mamka si taktiež vychvaľovala prístup pracovníkov, s čím musím súhlasiť. Vždy, keď k nám do kancelárií pracovníci prišli, tak s nimi bola zábava a hlavne pracovali tak, ako sa má pracovať. Zbytočne sa nikdy nezdržiavali, ale naopak prácu si rozdelili tak, aby všetko bolo čo najrýchlejšie hotové, takže naniesli voňavú chémiu a nechali ju pôsobiť, medzi tým postúpili do inej miestnosti, kde tiež naniesli chémiu. Po tom sa vrátili späť a začali podlahu kefovať strojom, ktorý si vždy doviezli so sebou a je určený ku kvalitnému vykefovaniu nečistôt.

Potom zvyšky chémie a z nej utvorenú penu odstránili vysávačom a zotreli podlahu čistou vodou. A bolo hotovo. Viem, že je to jedna z mála firiem, s ktorou je radosť spolupracovať. Používajú moderné pomôcky, takže je ich práca veľmi rýchla a kvalitne vykonaná a hlavne majú skvelý prístup. Prístup majú skvelý nielen k zákazníkovi samotnému, ale tiež k ich práci. Zamestnávateľ môže mať radosť, že má takých zamestnancov, pretože mu robia dobrú vizitku. Ak je teda vaša podlaha znečistená, tu máte tip na super firmu.

Umývanie okien v rodinnom dome už len cez upratovaciu firmu. Výškové čistenie Bratislava

Chcela by som sa podeliť o skúsenosti s upratovacou firmou A SERVIS LIPKA s. r. o., umývanie okien, výškové práce Bratislava. Máme dvojposchodový rodinný dom, na okraji mesta, kde bývame s rodinou. V dome máme mnoho okien a väčšinou presklených plôch s výhľadom do záhrady, preto je ich údržba náročnejšia a poslednú dobu už na to nestačím. Je to hlavne vďaka tomu, že mám veľa práce a času na umývanie okien už veľmi neostáva a keď už sa na to chcem vrhnúť, v tú chvíľu si uvedomím, koľko presklených plôch na mňa čaká a radšej to dobrovoľne vzdám. Chcela som tento problém vyriešiť a ako prvé som využila internet, kde som narazila na menej známu upratovaciu firmu.  Keďže som to chcela mať rýchlo zariadené, tak som neváhala a ihneď  nakontaktovala túto firmu. Termín mi dali až za 10 dní, keď prišli dvaja pracovníci firmy, ktorí neustáli nadávali na svoju prácu a hovorili vulgárne. Už toto mi bolo nepríjemné. Pustili sa do práce, ktorá im trvala dlho a na záver ma dorazilo, keď mi dávali údajne vyleštené okná a sklenené plochy. Všade samé šmuhy a ťahy od umývania. No jednoducho hrôza. O konečnej sume ani nehovorím. Skúsenosť s touto firmou bola veľmi nepríjemná.

Ešte v ten deň som stretla kamarátku a všetko som jej povedala. Kamarátka ma upokojila a dala mi vizitku na upratovaciu firmu A SERVIS. Už pri tom telefonáte som bola milo prekvapená slečnou na druhej strane, ktorá bola veľmi milá a ústretová a umývanie okien sme dohodli do dvoch dní. Prišli včas, presne v stanovenú hodinu. Boli to traja muži, veľmi slušní a ihneď sa pustili do práce, ktorá im trvala asi polovicu času ako predchádzajúcej firme. Všetko bolo rýchle a hlavne kvalitne umyté a vyleštené. Ani jedna šmuha, jednoducho paráda. A čo mi najviac prekvapilo, celkovo po pracovníkoch ostalo všade čisto a nemusela som ani siahnuť veľmi hlboko do vrecka. Bola to veľmi príjemná skúsenosť a som rada, že som na firmu A SERVIS LIPKA narazila. Vrelo odporúčam.