ewita

Buďte dobrým rodičom…a zároveň si užívajte!

Vedeli ste, že priemerní rodičia sú o 7% menej spokojní, ako ich bezdetní rovesníci? Mnohí rodičia uvádzajú, že sa cítia šťastnejší pri nákupoch v potravinách, ako keď sú vonku s deťmi. Pritom existuje množstvo mám, ktoré skutočne milujú svoje deti…ale nemajú rady svoj vlastný život. Kniha Šťastná mama to chce zmeniť, pretože naozaj platí, že šťastné matky vychovávajú šťastnejšie deti.

meagan1Šťastná mama je doslova nabitá tipmi, vďaka ktorým sa nám uľaví a uľahčí. Autorka Meagan Francis, matka piatich detí, vám spolu s kolektívom z časopisu Parenting odhalí desať prekvapujúco jednoduchých tajomstiev ako sa stať šťastnejšou mamou.

Ak ste matkou, viete, čo potrebujete. A presne o tom píše vo svojej knihe Šťastná mama. Tento vtipný a rozkošný návod ako byť šťastnou matkou vám ukáže tú správnu cestu, ktorou sa treba v materstve uberať.

 „Šťastná mama je plná rád, ktoré potrebujete práve vtedy, keď neviete, ako ďalej.
Každej mame sa zíde.“

Jenna McCarthy, autorka The Parent Trip (Výlet do rodičovstva)

Týchto desať tajomstiev, ktoré vám pomôžu užívať si materstvo, si zamilujete. Nezabudnite, že všetky mamy potrebujú spriaznené duše, trochu zvoľniť, stanoviť si nižšie ciele, ale nezabudnúť ani na oteckov. Vtipné a duchaplné finty ako ignorovať vševediace vtierky, ale i to ako sa tešiť z detí a užívať si materstvo vám spríjemnia nielen dni na materskej.

Okrem postrehov a rád autorky, v knihe Šťastná mama nájdete i množstvo vyznaní obyčajných matiek, ktorých zážitky sú presne také ako vaše.

 „Čítať túto knihu je ako klebetiť s priateľkou, ktorá vám poskytne všetko potrebné –  podporu, rady aj smiech.“
Brett Paesel, autorka Mommies Who Drink (Mamy, čo pijú)

Som šťastná, že mám deti? pýta sa v úvode autorka. Pravdaže! Zbožňujem ich viac ako čokoládové bonbóny kombinované s Orlandom Bloomom (to sú ale obrazy!:))- Ale stala som sa šťastnejšou, odkedy mám deti? Hmm, to je iná vec.

Viac o novinke Šťastná mama.