Súčasné nároky modernej klientely sú jasné. Každý by si želal mať kúsok od domu prírodnú scenériu plnú životných cyklov a zároveň sa nevzďaľovať od dôležitej infraštruktúry. Vytvoriť takéto ideálne podmienky k životu pre celé rodiny aj s deťmi je stále náročnejšie. Projekty sú preto oveľa zložitejšie a v konečnom dôsledku prinášajú impozantné riešenia kombinácie občianskej dostupnosti a plnohodnotného odpočinku. Na prvý pohľad to vyzerá ako zdanlivo neuskutočniteľný projekt, avšak keď sa k tejto úlohe posadia tí najpovolanejší z Izolačné Projekty SK, vznikajú lukratívne rezidencie.

Pozrime sa napríklad na jeden z najnovších počinov, ktorý bol zrealizovaný pod aktuálnym názvom Rezidencia Vítkovka vo vyhľadávanej lokalite Žižkov. Tu sa skĺbili najmodernejšie stavebné technológie s dodržaním kultivácie prostredia rezidenčných výstavieb. Vďaka tomu vznikla malá zelená oáza v samotnom centre obľúbenej lokality.

Úplne rovnaké charakteristické znaky nesie aj nový nádejný projekt spoločnosti Izolačné Projekty SK. Je po starostlivom preskúmaní zasadený do obľúbenej a dynamicky sa rozvíjajúcej časti Prahy na rozhraní medzi oblasťami Smíchov a Košíře. Na úplnom začiatku tejto výstavby boli ľudia hlavného mesta trochu v rozpakoch zo zásahu do vzhľadovej podstaty mesta. Hneď ako sa však dočkali prvých výsledkov zmenili svoj názor. Praha vďaka týmto rezidenciám získava originálnu atmosféru.

Rezidencia Prachnerova samozrejme ponúka dômyselný systém rekuperácie vzduchu, ktorý zaistia filtre druhej generácie. Tie dokážu pripraviť oveľa lepšie podmienky k dlhodobému životu. Pokojne môžeme povedať, že ovzdušie tejto časti Prahy bude znesiteľnejšie, zdravšie a podpíše sa na kvalite zdravotnej kondície. Rezidencia klientom ponúkne unikátne vyriešené rozdielne dispozície predložených bytových jednotiek.

 

Bytové dispozície

Rezidencia pozostáva z jedného moderného bytového dumu s odlišnou bytovou infraštruktúrou od najnižších nárokov až po priestorné jednotky s nádherným výhľadom na celú Prahu. Okrem iného sa pri výstavbe nezabudlo na zachovanie krajinného rázu spoločne s výbornou pripravenosťou pre bývanie celoživotného charakteru. Bytový dom je zložený z ôsmych poschodí s celkovým počtom 118 bytov. Dispozične je možné získať bytové priestory od 1+kk až po 4+kk. Prvé štyri poschodia budú prevažne obsadené menšími dispozíciami. V posledných poschodiach sa potom nachádzajú priestorné mezonetové byty – k nim patria aj veľké terasy s individuálnou možnosťou vytvorenia záhradiek.

Architektúra bytového domu

Zaoblený moderný dom s jemným odtieňom šedej dokonale zapadá do prednastavenej architektonickej podstaty daného okolia. Príjemné bývanie je podporené technologickou raritou v podobe posuvných integrovaných panelov na lodžiách. Za pomoci tejto unikátnej technológie si každý majiteľ prispôsobí podmienky s ohľadom na svietenie slnka. Dom teda nemá definitívnu podobu a vždy sa bude meniť v závislosti na počasí a aktuálnych potrieb nájomníkov.

 

Občianska vybavenosť

Dôležitým atribútom a dôkazom dobre zvoleného miesta pre výstavbu rezidencie sa stáva občianska vybavenosť. Ľudia chcú bývať na jednej strane bokom od rušných ulíc a na druhej strane to nemať ďaleko do obchodov, úradov alebo k doktorovi. Tieto podmienky zvláda Prachnerova na jednotku. V tesnej blízkosti sa nachádzajú všetky dôležité denné služby, parky, športové centrá, nemocnice aj školy. Iba pár minút je v dojazdovej vzdialenosti obchodné centrum Smíchov prípadne Zličín. V blízkosti rovnako nechýbajú ani kultúrne možnosti alebo špičkové zdravotnícke zariadenia.