Ak sú jahody aj vaším obľúbeným druhom ovocia a vadí vám, že tie, čo kúpite v obchode, chutia tak trochu ako umelá hmota, pustite sa do ich pestovania! Vypestovať si na záhrade vlastné jahody, nie je nič zložitého. Ak chcete mať istotu lahodných jahôd, musíte im pripraviť dobré zázemie a hlavne vybrať tú správnu odrodu. Poradíme vám, ako na to.

jahody-01Prečo by ste mali jahody doma mať?
Jahody nielenže skvelo chutia, ale jedná sa aj o druh ovocia, ktoré môže ponúknuť celý rad pre naše telo potrebných vitamínov. Jahody sú bohaté na vitamín C, obsahujú aj vitamíny A, B a E. Okrem toho sú aj zdrojom ďalších organických kyselín, ktoré prispievajú k správnej funkcii nášho organizmu. Jahody obsahujú aj vzácnu kyselinu ellagovú. O nej je známe, že pôsobí aj v prevencii nádorových chorôb.

Čo je pre pestovanie jahôd potreba
Ešte než jahody zasadíte, musíte im pripraviť miesto, kde ich budete pestovať. Najlepšie je, ak jahody zasadíte do zeminy, ktorú pohnojíme maštaľným hnojom. Použiť ale môžete aj iné hnojivo. Jahody majú rady slnko a je nutné ich riadne zalievať. Pokiaľ dodržíte len tieto tri podmienky, môžete sa tešiť na stály prísun jahôd po celú sezónu. Je ale nevyhnutne nutné, vybrať správnu odrodu.

Jahodník KORONA je č 1
Medzi najlepšiu svojho druhu patrí jahoda KORONA. Jedná sa o poloranú odrodu, ktorá je veľmi plodná a odolná. Ak stavíte na jahody KORONA, dočkáte sa krásne veľkých jahôd s veľmi šťavnatou dužinou. Jahoda KORONA tiež nádherne vonia, takže aj nápoje či buchty z nich vyrobené budú naozajstným gurmánskym zážitkom.

Medzi populárne druhy patrí tiež Jahodník Senga Sengana.Ten vám ponúkne stredne veľké, tmavo červené, lesklé a lahodné jahody.

Tieto a ďalšie druhy jahôd nájdete v ponuke na www.zahradnictvokruh.sk a POZOR – za veľmi príjemnú cenu!