ewita

Chorvátsko: Rozmanitá krajina prekypujúca krásnou prírodou i pamiatkami

Chorvátsko je podceňovanou turistickou destináciou v Európe. Zatiaľ čo mnohí turisti plánujú výlety do populárnejších a známych destinácií, Chorvátsko sa naďalej pohybuje pod radarom, pretože zlepšuje svoj cestovný ruch, čím sa stáva cenovo prijateľnou a atraktívnou destináciou pre cestujúcich, ktorí hľadajú alternatívu k iným drahším  Európskym destináciám. Slováci a Česi si však nedajú na Chorvátsko dopustiť  a každoročne sa tam s veľkou radosťou vracajú. Veď niet sa čomu diviť. Vždy si môžu byť istí, že budú mať úžasnú dovolenku obklopenú nedotknutou prírodou, historickými mestami a nádhernými plážami.

 

Pláž, slnko a more

Choďte a objavte chorvátske pobrežie, kde môžete spraviť niekoľko vlastných objavov a môžete nájsť skrytú pláž prístupnú len loďou, alebo prejsť na najkrajšie a najznámejšie pláže Chorvátska na ostrove alebo na hlavnom pobreží. Severná časť pobrežia je charakteristicky skalnatá s fotogenickými kontrastnými bielymi kamennými plážami a jasným modrým morom.

 

Príroda a ešte raz príroda

Chorvátsko je krajinou kontrastu a rozmanitosti. Nekonečné pobrežie s mnohými ostrovmi a stredomorskou klímou krásne kontrastuje s interiérom, ktorý ponúka svieže zelené kopce, divoké hory a bažinatú riečnu deltu. Zo všetkých krásnych prírodných parkov Chorvátska sú najznámejšie nádherné modrozelené jazerá a vodopády z Národného parku Plitvické jazerá. Je to nádherný prírodný fenomén s drevenými chodníkmi, ktoré vedú do bezprostrednej blízkosti vodopádov a jeho nádherným okolitým lesom, ktoré určite musíte vidieť.

 

Kultúra a umenie

Múzeá, hrady, moderné umenie, sochy, staré fresky, koncerty vážnej hudby, barokové koncerty, náboženské umenie, ľudová hudba, opera, skrátka v Chorvátsku je všetko, čo poznáme a z čoho sa tešíme v oblasti kultúry. Tradičná pieseň a tanec sú dôležitými kultúrnymi piliermi v Chorvátsku. Každý región má svoj vlastný jedinečný štýl hudby, oblečenia, piesní a nástrojov. Pozdĺž pobrežia budete počuť skupinu 3-5 mužov, ktorí budú spievať vo večerných hodinách, kým sa budete plaviť cez úzke mramorové uličky v pobrežnom meste alebo cez rybárske dediny.

Vyberte si Chorvátsko ako ďalšiu svoju dovolenku a užívajte si slnečné, modré Jadranské more, stredomorské podnebie, mnoho pláži a ostrovov. Objavte Chorvátsko s jeho nádhernou prírodou, malebnou krajinou a množstvom príležitostí pre aktívnu dovolenku!