A je to opäť tu. Vykurovacia sezóna už vplyvom sychravého a chladného počasia začala a všetky slovenské domácnosti už svoje interiéry vykurujú. Niektoré menej, niektoré viac, ale vykurujú. Skorý začiatok vykurovacej sezóny má za následok samozrejme väčší odber elektriny, plynu alebo väčšiu spotrebu tuhých palív. Čím viac energií a palív na kúrenie využijete, tým väčšia bude suma na zúčtovaní vykurovania. Nikto z nás však nechce platiť viac, ale ako tomu zabrániť?

Jedno riešenie pre 3 problémy

Správnym riešením rozhodne nie je začať bezhlavo investovať. Je dôležité zistiť, ktoré riešenie bude mať najlepší pomer ceny a kvality. V tomto prípade je aj hlavnou prioritou najväčšia efektivita a tiež návratnosť financií, ktoré sa vrátia práve z úspor. A ako to funguje v realite? Predstavíme si výmenu okien, zateplenie fasády a tiež podlahy na pôde. Konkrétne čísla jednotlivých spôsobov nám dodala spoločnosť IP Izolace Polná.

„Výmena okien dokáže usporiť len 8,8% nákladov na kúrenie. Každé percento úspory príde pomerne draho – stojí zhruba tisíc eur a efektivita je teda veľmi nízka. Zateplenie fasády disponuje s lepším pomerom. Dokáže znížiť náklady na vykurovanie až o 44%. Cena je priaznivejšia ako pri výmene okien. Zhruba 333€ na jedno percento úspor.

Najlepším riešením je však zateplenie podlahy na povale. Ním môže ušetriť až tretinu nákladov na vykurovanie. Pritom investícia predstavuje iba  približne 200€ na percento úspor. Systémom MAGMARELAX získate efektivitu a kvalitu za super cenu! Ale prečo stropy? Odpoveď je až prekvapivo jednoduchá a každý z nás ju pozná už z prvých hodín fyziky na základnej škole. Teplý vzduch stúpa nahor a ak nebude strop zateplený, nájde si medzierku až z miestností unikne. „

 022091

Izolácie striech s pomocou MAGMARELAX

Väčšina druhov izolácií sa na zložitých strechách stretáva s nemalými prekážkami. Ťažko prístupné miesta sú náchylné na chyby v zateplení a do strechy je potrebné len minimálne zasahovať. Medzi ľahšie konštrukcie patria väzníkové strechy. Tu nie je možné účinne rozprestrieť vrstvu izolácie z rohoží kvôli zlému prístupu a zložitosti drevených prvkov. Pokiaľ ale bude využitá fúkaná minerálna vlna MAGMARELAX®, ste schopní aj takto zložitú strechu účinne zatepliť len behom niekoľkých hodín. Strechy bytových domov majú spravidla konštrukcie vhodné na dodatočné zateplenie. Možno tak s úspechom využiť nízkonákladové opatrenie – systém MAGMARELAX®. To zaistí výrazné zníženie nákladov za vykurovanie, a to rýchlo a bez veľkých zásahov do konštrukcie. Návratnosť zateplenia stropu domu je rýchla a tak sa radí medzi najefektívnejšie kroky zateplenia.

Izolácia pôd s pomocou MAGMARELAX

So zateplením podkrovných priestorov si fúkaná minerálna izolácia MAGMARELAX® poradí hravo.

Materiál sa aplikuje fúkaním do podkrovných medzipriestorov alebo do dutín. Tadiaľ totiž z obytných miestností uniká tretina tepla. Teplý vzduch je ľahší ako studený a stúpa k stropu vykurovaných miestností. Väčšinou si nájde medzierku a prúdi bez úžitku na povalu. Nafúkaním izolácie sa utesnia aj tie najmenšie škáry a otvory. Vlastná aplikácia systému MAGMARELAX® je veľmi jednoduchá. Materiál je umiestnený na nákladnom aute, z ktorého putuje hadicou priamo do zatepľovaných priestorov. To všetko za bežnej prevádzky domácnosti. Nie je ani potrebné povalu príliš upratovať. Pracovníci nenarobia neporiadok a všetko je hotové za pár hodín.

ip-polnaIzolácia podláh s pomocou MAGMARELAX

Stropný systém MAGMARELAX® sa dá využiť pri realizácii zateplenia na rodinných i bytových domoch. Systém je predovšetkým ľahký, presný, variabilný a vysoko únosný.

Podlahu samotnú tvorí nášľapná vrstva z OSB dosiek na pero a drážku. Konštrukcia je hotová za jeden deň a následne sa zafúka.

Povalu môžete ihneď využívať na skladovanie alebo na sušenie bielizne. Ale nemusíte zostať len pri tom. Vďaka izolácii podlahy povaly môže podkrovie slúžiť aj netradičným spôsobom. Vytvorte si na povale letný obytný priestor, relaxačný priestor alebo dielňu. A hlavne. Už nemusíte zaťažovať svoj dom pokladaním ťažkých izolačných dosiek a následnou betónovou podlahou.

A preto neváhajte, a ešte dnes vyplňte nezáväzný formulár a vyriešte svoje účty ešte do Vianoc. Získajte od nás 20% zľavu na jednotkový ekologickú izoláciu MAGMARELAX ECO!

Viac na www.magmarelax.cz/akce alebo na telefóne 800 100 533.