Tí z vás, ktorí mali, či ešte majú malé deti, poznajú veľmi dobre všetky scenáre detských hier. Najprv pred vami ležia na chrbáte, potom na brušku, časom lezú na štyroch a všetko smerujú do rúk a do úst. Niet pre ne voľného okamihu, prestávky, energia len kypí a pohlcuje svoje okolie. No a všetko predtým, medzitým aj potom, je ich neúnavná hra – tvorivá, inšpirujúca, vznikajúca takmer z ničoho. Občas človek – celkom podvedome – nadobudne neodbytný dojem, že koberce boli zrejme stvorené iba kvôli takýmto detským hrám.

Myslím, že príbehy detských hier patria k tým najkrajším a po nich vždy ostávajú najhlbšie spomienky. Našťastie, moja rodina netvorí v tomto smere žiadnu výnimku. Máme dvojročného syna, ktorý presne kopíruje slová z úvodu a na koberci trávi najviac času. Samozrejme, objektom najvyššej priority bol a ostáva koberec v jeho detskej izbe. Často je taký unavený, že zadrieme rovno na ňom, najradšej bruškom dole.

Spomínam si, že keď sme tento byt po starom otcovi rekonštruovali, vypukla medzi mnou a manželom na pár kratučkých dní menšia zákopová vojna. Manžel neochvejne držal nad hlavou prápor, zasvätený podlahám výlučne  z dreva a obkladačiek, kým ja som srdnato bojovala so zástavou budúcej matky a vidinou minimálne jedného, celoplošného koberca. Všetko sa však skončilo sladkou mierovou zmluvou, keďže koberec v detskej izbe manžel argumentačne neustál.

Nedávno som sa ale musela pri spomienke na náš „kobercový súboj“ neodbytne usmievať. Oboch mojich chlapov som totiž videla kľačať v izbe na koberci. Opäť stavali tú vôbec najvyššiu vežu z kociek a malý sa nevedel dočkať, keď ju veľký dokončí, aby ju potom s blaženým pokrikom spoločne zbúrali. Chlapské hry na mäkkom koberci.

Jednoducho, koberec sa v detskej izbe osvedčil a na svojm mieste ešte dajaký ten piatok ostane. Na druhej strane musím uznať tiež manželove argumenty. Koberce sa musia čistiť, pričom to nie je práca, ktorá by ktovieako človeka tešila. A keby len samotné čistenie. V podstate ide o vyvolanú aktivitu. Jej cieľom je zbaviť koberec všetkej tej mikrohávede, žijúcej v najhlbších zákutiach. Priznávam, že aspoň dva razy do roka celú plochu vytepujem, a to ručne, poctivo a doslova v potu tváre. Pravda, manžel ma v tom samú nenechal ani raz a bežné vysávanie všetkých podláh si vzal pod patronát.

 

Po nedávnej návšteve mojich najlepších kamošiek boli ale všetky moje snahy o čistotu koberca v troskách. Obe majú malé deti a zhodou okolností sa rozhovorili aj o kobercoch. Dozvedela som sa, že moje domácke čistenie účinkuje pramálo, takže tá vysnívaná, maminovská čistota je v tom smere len relatívna. Hneď večer som skočila na web a pohľadala firmu, ktorá ma zbaví ťažkého spania a koberec v detskej izbe dá do poriadku.

Po chvíli hľadania som objavila upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie a dezinfekcia kobercov Košice. Ohlasy početných klientov boli naskrz pozitívne, ľudia si pochvaľovali najmä ich strojovú metódu čistenia. Z uvedených riadkov jasne vyplývalo, že používajú bezkonkurenčný postup čistenia kobercov, takže som už neváhala ani na okamih a dala manželovi na vedomie, že ich objednávam k nám domov.

Prekvapilo ma, že muža navyše zaujal ešte jeden argument. Koberce tiež celkovo dezinfikujú, takže po skončení ich pracovnej misie sa roztoče a baktérie stávajú na dlhý čas minulosťou. Boli to vskutku príjemné večerné správy. Objednávka čistenia po telefóne bola rýchla, profesionálna a pohodová záležitosť.

Páni z A SERVISU dodržali dohodnutý čas takmer na minútu a len čo sa vybalili, pustili sa šikovne do roboty. O chvíľu boli s čistením hotoví. Ako typická žena som kvitovala obrovský rozdiel v čistote a oživených farbách celého koberca, navyše detská izba sa nám aj krásne rozvoňala. Vedomie, že koberec je hĺboko vydezinfikovaný ma snáď uspokojovalo najviac.

Manžel po návrate z práce a pri pohľade na dokonale čistý koberec, začal trúsiť pre neho typické poznámky, ktoré boli vždy viac pochvalou, ako suchým komentárom. Vraj až teraz ľutuje, že bojoval proti položeniu kobercov v celom byte. Dnes mohol mať o jednu starosť menej, keďže A SERVIS LIPKA by ho profesionálne odbremenil od povinnosti behať s vysávačom alebo mopom.

Upratovacie služby spoločnosti A SERVIS LIPKA nám nielen výrazným spôsobom pomohli s problémom, ale hlavne predstavili cestu, ako si v byte udržať čistotu spojenú s dezinfekciou. Samozrejme, že ich širokú ponuku budeme využívať aj naďalej. Koniec-koncov, presvedčte sa vy sami na web stránke – a-servislipka.sk 

Umývanie, čistenie, odprašovanie, odmastenie, impregnácia, voskovanie podláh v službách aj v priemysle

Upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA s. r. o. čistenie podláh Košice, robí dezinfekčné strojové čistenie podláh kotúčovým strojom, ktorý je jediný stroj pre zaistenie dokonalého a generálneho čistenia akéhokoľvek druhu podlahy. Používame kvalitné dezinfekčné chémie, ktorých je niekoľko druhov. Váha kotúčového stroja Maxiclean je bezmála 40 kg na približný priemer kotúča cca 45 cm. Ale keď je váha malá, tak je na hlavu kotúčového stroja nasadené ešte ďalšie závažie, ktoré má cca 10 – 15 kg.

Pri čistení podláh vyberáme vždy najšetrnejšiu chémiu a vždy začíname od tej najslabšej. Niekedy nie je potrebné aplikovať hneď agresívnu chémiu a na nečistoty pôsobí aj slabá chémia, pretože nie sú toľko zažrané do podlahy alebo je znečistenie len povrchové. Na silne znečistené podlahy používame kyslú chémiu. Kyslú chémiu používame hlavne na odstránenie vápenatých a cementových závojov, zbytkov stavebných nečistôt a povlakov. Nesmie sa však použiť na podlahy z kameňa a iných ušľachtilých materiálov, pretože by mohol byť poškodený vzhľad podlahy a to nenávratne.

Prevádzame čistenie, odprašovanie, odmasťovanie pre podlahy betónové, liate stierky, esd stierky, expoidové podlahy, priemyslové podlahy, elektrostatické, plávajúce, vinylové podlahy, linolea, marmolea, drevené podlahy, PVC, dlažby, zámkové podlahy a dlažby, podlahy v priemyslových priestoroch, v potravinárskom priemysle, v kuchyniach, vývarovniach, v reštauráciách, nemocniciach. Zákazníkom spoločnosti A SERVIS LIPKA s. r. o. realizujeme nielen strojové čistenie a umývanie podláh, ale tiež odporúčame nechať si na podlahu naniesť vosk (priemyslový polymér), ktorým podlahu chránime pred hlbším poškodením. Voskovaním zakonzervujeme podlahu takým spôsobom, že už nedôjde k hlbšiemu znečisteniu podláh a tiež funguje protišmykovo. Na podlahu nanášame vosk, ktorý je v pololesklý alebo matný.

Generálne strojové čistenie podláh využíva u nás veľa zákazníkov. Naši zákazníci si tiež nechávajú firmou A SERVIS LIPKA, s. r. o., zaisťovať aj denné upratovanie a pravidelné upratovania bytov, domov, domácností, kancelárií, obchodov, rezidencií, vil aj firiem, strojové čistenie a tepovanie kobercov s kvalitnou chémiou BOSCH RTS, strojovou metódou realizujeme aj čistenia sedačiek, kresiel aj čalúnení. Ďalej robíme umývanie a čistenie okien, vrátane náteru nano impregnácie okien GLP Bratislava, hydrofóbna nano technológia je veľmi užitočná pre okná, strešné okná, presklené fasády vo výške, teda nano technológia je vhodná pre miesta, ktoré sú vo výške alebo je k nim obtiažny prístup. Ďalej zaisťujeme výškové práce Bratislava, umývanie a čistenie výkladov a iných presklených plôch vo výškach, odstraňovanie, likvidáciu, strhnutie polepov, celopolepov, samolepiek, polepenie výkladov, celoplošných fólií a rôznych reklamných polepov, akčných polepov a reklám zo zliav,  nedovolených výlepov z okien, stien, plôch a výkladov, čistenie, impregnáciu a umývanie žalúzií, slnečníkov, látkových a plastových markíz.