V istej firme praxujem ako stážistka. Firma je pomerne rozľahlá a leží v centre Prievidze. Všetci sa denne stretávame vo veľkej open-space kancelárii. Celá plocha tohto priestoru je pokrytá kobercom. Firme sa darí a na trhu je už pár rokov, takže ten veľký koberec funguje ako svedok v čase. Zájdený, smutné a unavené farby. Všetko sa ale zmenilo po príchode upratovacej firmy.

Vo vzduchu visela dôležitá návšteva šéfstva z Nemecka, takže sa gruntovalo doslova v každom kúte. Na webe nás zaujala firma s dobrými a lepšími recenziami, ktorá sa hĺbkovému čisteniu kobercov a umývaniu okien venuje nielen v Bratislave. Ide o firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., tepovanie sedačiek Prievidza, chemické čistenie kobercov. Dohoda znela, že berú koberce aj okná. Súčasťou dohody bol aj prísľub, že keď budeme spokojní, uzavrieme zmluvu o pravidelnom upratovaní. Stávajúca spoločnosť nás svojimi výsledkami veľmi nepresvedčila.

Zamestnanci A SERVIS prišli podľa dohovoru, po našej pracovnej dobe. Mali mať na svoju prácu pokoj a nemali rušiť naše osadenstvo. Na pravidlách sme sa dohodli skutočne bez problémov. Keďže som mala poverenie čakať, kým všetko dokončia, využila som čas a spýtala sa na pár detailov. Dozvedela som sa, že čistia strojovou metódou, čo vyzerá nasledovne. Do kobercov dostanú chemický roztok, ktorý kotúčovým strojom dobre napenia. Tým sa koberec vyčistí, a zároveň vydezinfikuje. Vzniknutú penu odsajú turbo vysávačom a koberec je hneď po ukončení práce, skoro úplne suchý. Bola som prekvapená, ako tento overený postup kobercom zmení. Na neuverenie!

Keď k nám zavítala nemecká návšteva, bolo už všetko tip-top. Celá naša firma doslova žiarila, a to najmä vďaka pánom z A SERVIS-u. Jednoducho odviedli skvelú prácu, a tak sa náš predbežný dohovor zmenil na trvalú zmluvu o pravidelnom upratovaní.

Fasády, okná, výškové čistenie, umývanie a nano impregnácia Prievidza

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie fasád, umývanie okien, zimných záhrad, Výškové práce Prievidza, poskytuje svojim klientom precízne čistenie okien. V mestách sú okná často znečisťované mestským spadom, prachom a na jar tiež peľom. Žiada sa preto využitie takej metódy, kde výsledkom budú okná s dlhotrvajúcim leskom a čistotou.

Poznáme skryté tajomstvo tejto metódy. Jednoducho nepoužívame žiadne leštidlá a osvojili sme si spôsob tzv. suchého leštenia. Prvým krokom je dokonale okná umyť a zbaviť ich všetkej špiny. Na pomoc príde voda, účinný saponát a gumená stierka. Ako náhle takto ošetrené okná uschnú, príde na rad suché leštenie. Používame len 100 percentnú bavlnenú textíliu, s ktorou všetky sklenené plochy na sucho leštíme.

Mnoho klientov nám kladie otázku, prečo odmietame leštidlá. Treba jasne povedať, že aplikované leštidlo sa časom začne chovať ako slabučké lepidlo. Naviaže na seba nečistoty z okolitej atmosféry a okná strácajú čistý vzhľad a lesk. K tejto metóde nás priviedli roky praxe a skúseností. Aj keď je cena takto vyčisteného okna o čosi vyššia, výsledky sú v každom smere nesporné.

Pri umývaní okien je pre nás úplnou samozrejmosťou, dôkladne vyčistiť všetky parapety a rámy okien. Často sa na týchto miestach usadzuje odolná špina, nájdu sa tiež pavučiny a iné látky. Ak sú okná znečistené zbytkami reklám, plagátov, bannerov alebo ilegálnych polepov, používame kvalitné 10 centimetrov široké korundové žiletky.

Ich použitie zaistí, že okenná plocha nebude poškriabaná. Netreba pritom zabúdať, že túto činnosť realizujú skúsení pracovníci, keďže nepreškolenému laikovi hrozí aj možnosť úrazu. Umývanie okien ponúkame ako jednorazovú, či nárazovú službu alebo pravidelný upratovací servis v stanovených intervaloch.

Dnešné budovy sa často stavajú z masívnymi presklenými plochami. Ich údržba a umývanie sú časovo a finančne náročné, a tak radi odporúčame impregnovaciu látku GLP Prievidza. Ide o hydrofóbny nano impregnačný náter okien a skiel. Pokroková technológia pracujúca s efektom tzv. lotosového kvetu, sa dokáže samovoľne zbavovať prachu a nečistôt z jednotlivých okien. Ako to funguje? Okná ošetrené GLP náterom sa síce zaprášia takisto, ale pri daždi alebo umelom sprchovaní plochy vytvára voda s prachovými časticami guľôčky, ktoré sa skotúľajú dolu alebo ich odnesie vietor. Túto novinku už využilo množstvo klientov, čím získali výhodu, že po dobu 6 rokov nemusia riešiť údržbu ani jedného okna.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., ponúka aj množstvo ďalších upratovacích služieb, ktoré sú realizované vždy kvalitne a k plnej spokojnosti našich zákazníkov.