Lov nie je len o zabíjaní zvierat. Poskytuje oveľa viac. Sú to však veci, ktoré pochopia len tí, ktorí ich zažili na vlastnej koži. Poďme sa pozrieť na hlavné dôvody, prečo ľudia milujú lov.

 

Zážitky a adrenalín

Existuje motto, že vzájomné utrpenie spája ľudí. Pri love môžete zažiť náhlu snežnú búrku alebo krupobitie a zahájite šialenú výpravu, aby ste sa dostali pod nejaký prístrešok. Týmto spôsobom získate nezabudnuteľné spomienky a zážitky, ktoré najlepšie pochopia len tí, ktorí ich zdieľali s vami. Sú to chvíle, ktoré definujú život strávený s vášňou po love.

 

Vychutnajte si, čo matka príroda vytvorila

Každý lovec strávil noc pod hviezdami. Byť vonku, ďaleko od každodenného hluku, znečistenia a spoločnosti, to samo o sebe stojí za tú cestu. Pokojné ticho lesa, lesné zvieratá alebo len tiché sedenie pri potôčiku sú veci, ktoré nezažijeme doma sediac za počítačom alebo televízorom. Byť lovec znamená, že sa musíte prispôsobiť tomu, čo je vonku. Uvedomíte si, že ste malou časťou tejto obrovskej drámy, ktorá bola vytvorená matkou prírodou. A to naplňuje vaše srdce radosťou a úžasom.

 

Zdravšie mäso

Už od nepamäti muži lovili zvieratá z voľnej prírody. Vo voľnej prírode sú zvieratá rovnaké ako aj pred stovkami rokov. Neboli geneticky modifikované a nezasahovalo sa do nich žiadnym iným spôsobom. Tieto voľne žijúce zvieratá konzumovali prirodzenú stravu. V dnešnom modernom svete veci, ktoré kupujeme v obchode s potravinami, nie sú pre nás tak zdravé ako kedysi. Zvieratá teraz dostávajú veľké dávky hormónov na podporu rýchleho rastu. Kurčatá sa chovajú a pestujú v klietkach, ktoré neposkytujú žiadnu slobodu pohybu. Zdravé mäso nájdeme už len vlastným chovom alebo v prírode.

Plánovanie

Pri love si cibríte svoje strategické schopnosti. Musíte si vopred zvoliť trasu, kade pôjdete, aby ste mali najlepšie vyhliadky na úspešný lov. Musíte naplánovať, čo všetko so sebou vziať a čo je skutočne dôležité, aby ste toho nevláčili príliš veľa. Samozrejmosťou je vybavenie. Poľovnícke potreby pre milovníkov prírody nájdete na stránke podnalov.sk.

Ďalšou dôležitou vecou je správne oblečenie. Keď sa balíte na svoj lovecký výlet, uistite sa, že si najprv naladíte meteorologický kanál a napokon si zabalíte niekoľko preventívnych vrstiev (najmä ponožiek). V zime sa môžu stať vašimi veľkými pomocníkmi vyhrievané vložky do topánok. Vaše nohy si tento výlet odtrpia najviac. Nikdy neviete, kedy skočíte do potoka a premočí sa vám obuv. Mať niekoľko párov ponožiek nazvyš a nohy v teple, sa vám určite oplatí.