Každý by sa chcel dožiť, čo najvyššieho veku. Správnou životosprávou určite nič nepokazíme. Je však vedecky dokázané, že len to nestačí. To, čo môže robiť každý z nás je konzumovať nielen kvalitnú stravu, ale dávať organizmu aj látky o ktorých sa vie, že telu pomáhajú. Máme na mysli kvalitné vitamíny. Životná energia, bezchybne fungujúci imunitný systém i mentálne zdravie. Bez nich sa dlhého veku nedožijete. Nejde ale len o samotný vysoký vek, ktorého sa chcete dožiť ale aj o kvalitu života, ktorú si chcete dopriať. V každom prípade prísun vitamínov do vášho tela bude len prínosom.


abrStimulujte imunitný systém
A to v každom ročnom období. Dnes už na trhu dostanete vitamíny, ktoré obsahujú niekoľko pozitívnych zložiek súčasne. Na celoročnú konzumáciu je ideálny prípravok Beta caroten – provitamín A + Vitamín C. Vďaka jeho zloženiu podporíte zdravie vývin tela v každom ročnom období. Beta karotén, ako je známe podporuje tvorbu pigmentu. Jeho pravidelnou konzumáciou pripravíte pokožku na leto a slnečné lúče. Aj bez nich však vaša pleť bude mierne opálená v každom ročnom období, práve vďaka dostatku Beta karoténov. Druhou zložkou týchto vitamínov je Provitamín A. Ten podporí imunitný systém a pôsobí proti rakovine. Vo vedeckých kruhoch ho radia medzi silné antioxidanty. Jeho účinky, ale spoznáme aj na kvalite kostí, zubov, pokožky i vlasov. Treťou zložkou je vitamín C. Aj on je známym antioxidantom, ale čo možno neviete je fakt, že podporuje tvorbu kolagénu. Tým samozrejme dáva dostatok výživných látok našej pleti.

obrVitamíny a potravinové doplnky
Vitamíny by však rozhodne nemali užívať len tí, ktorí sa snažia o dlhovekosť. Vitamíny a potravinové doplnky by sa v dnešnej dobe mali stať súčasťou života každého z nás. Naše telo nám slúži, ako najlepšie vie. Vďaka nim mu jeho fungovanie uľahčíte a podáte mu pomocnú ruku. Množstvo prípravkou pomôže s únavou, lámavými vlasmi, či nedokonalou pleťou. Ak máte problém s cholesterolom, krvným tlakom, určite by ste mali vyskúšať Rybí tuk. Pri zvýšenej námahe a fyzickej aktivite je ideálnym riešením Ginkgo biloba, ktorá posilní aj celý imunitný systém.

Viac vitamínov a potravinových doplnkov nájdete na stránkach www.charming.cz. Doprajte telu, čo si zaslúži. Odmení sa vám správnym fungovaním a aktívnymi rokmi aj v zrelom veku.