Zladeným outfitom styling rozhodne nekončí. Sezónnu módu totiž neovplyvňujú len naše šatníky, ale prejavuje sa aj na trendoch v zdobení nechtov, čiže v nail arte. S akými farbami a dizajnmi budete žať obdiv u módnych guru a čo preto urobiť, aby nechty vydržali dokonale nazdobené čo najdlhšie?

 

Veľký comeback farebnej francúzskej manikúry

Niektorí dúfali, že už nikdy do módy nepríde, tí druhí na to zase netrpezlivo čakali. Farebná francúzska manikúra je tak ako tak zase v kurze a ženy po celom svete odkladajú bielu v prospech žiarivých farieb. Na takto ozdobených nechtoch dominuje len farebná špička, zvyšok nechtového lôžka sa môže pretrieť bezfarebným lakom. Zároveň je tento typ zdobenia ideálny pre nadšených laikov, ktorí ešte so zložitejším nail artom nemajú veľa skúseností.

 

Módny guru s grafikou na nechtoch

Tohtoročná jar spája originálnym spôsobom geometriu a fantáziu v jednom z najpopulárnejších trendov v nail arte – grafických prvkoch. Keďže tento nechtový dizajn si vyžaduje perfektnú presnosť, nehodí sa úplne pre obyčajné laky na nechty, pretože by všetko prácne zdobenie prišlo za pár dní navnivoč. Veľmi populárnu alternatívu predstavuje v tomto prípade nechtová modeláž, vďaka ktorej sa životnosť nail artu môže predĺžiť až na niekoľko týždňov.

Dominantná vrchná vrstva

Tento relatívne exoticky vyzerajúci nail art spočíva v tom, že je najprv nanesená na nechty jedna vrstva výraznej farby, druhým odtieňom zase druhá vrstva, ktorá síce pokrýva skoro celé nechtové lôžko, ale zároveň tiež úplne nezakrýva spodnú farbu. Tak sa vytvorí veľmi kontrastný look, ktorý vyzerá na nechtoch veľmi pôsobivo a určite stojí za povšimnutie. Kľúčovým faktorom u tohto nechtového dizajnu je správny výber farebných kombinácií, čo u UV gélov rozhodne nebude problém, pretože sa vyrábajú v mnohých farebných odtieňoch.

 

Neutrálne farby – jednoduchá elegancia

So všetkými tými komplexnými zdobiacimi technikami je potrebné si tiež pripomenúť krásu jednoduchosti. S jednofarebnými nechtami sa dá veľmi ľahko zažiariť, ak sa vyberú správne farby. A práve túto jar prišiel čas vytiahnuť všetky neutrálne farby! V móde sú odtiene šedej, telovej a vedľa nešliapnete ani s bielou! Keď sa to ale vezme kol dokola, vždy je dôležité riadiť sa podľa vlastného úsudku a vybrať si úpravu nechtov podľa osobného štýlu.