ewita

Cvičenie pre posilnenie tela i duševného zdravia

Žijeme v dobe, keď sa prikladá veľký význam tomu, ako vyzeráme. Mnohí ľudia sa preto začínajú o seba viac starať a k tomu neodmysliteľne patrí aj cvičenie. Šport je však ako droga. Vyplavujú sa nám pri ňom endorfíny nazývané tiež hormóny šťastia. Ľudia, ktorí cvičia, sa cítia lepšie, majú viac energie a vedci zistili, že majú predpoklad sa dožiť vyššieho veku.

Zdravotné účinky pravidelného cvičenia a fyzickej aktivity možno len ťažko ignorovať. Každý môže cvičiť bez ohľadu na vek, pohlavie alebo fyzické schopnosti. Nemusíte byť vrcholovým športovcom ani podať lepší výkon ako váš kamarát. Ide o to, aby ste sa pri cvičení cítili dobre a spravili niečo pre svoje zdravie.

Často sa stáva, že hlavným dôvodom prečo ľudia začnú cvičiť je práve ich váha. Schudnúť pár kíl navyše je snom každého človeka najmä po Vianociach, kedy celé dni sedíme pred televíziou a napchávame sa rôznymi dobrotami. Cvičenie môže pomôcť zabrániť prebytku priberania na váhe a pomáha spaľovať tuky. Keď sa zapájate do fyzickej aktivity, spálite kalórie. Čím intenzívnejšia je aktivita, tým viac kalórií spálite. Na spaľovanie tukov je skvelý rotoped. Môžete na ňom cvičiť v pohodlí domova, kedy vám to najviac vyhovuje, či už ráno pred prácou alebo naopak večer, keď máte všetky povinnosti za sebou. Nemusíte sa báť ani veľkej investície. Rotopedy za skvelé ceny nájdete na stránke www.fitnessport.sk

Ak si myslíte, že by vás rotoped alebo bicykel nebavil a máte vášeň v bojových športoch či v gymnastike, určite nezabúdajte na bezpečnosť. Okrem základnej výbavy a vhodného oblečenia je veľmi dôležitá gymnastická žinenka, ktorá môže zabrániť nepríjemnému zraneniu.

 

Na cvičenie už nepotrebujete chodiť do posilňovne

Pravidelné cvičenie v posilňovni je skvelé. Získate si tam nových priateľov, “parťákov“ na cvičenie, ale aj získate novú motiváciu na cvičenie, ktorá bude podmienená aj zdravou súťaživosťou. Na druhú stranu, nie však každému cvičenie pred mnohými toľkými ľuďmi vyhovuje. Niektorí ľudia majú radi pri cvičení súkromne. To však nevadí. Cvičebné pomôcky si môžete zaobstarať aj doma, len im treba nájsť vhodné miesto. Na precvičovanie svalov je vhodné zaobstarať si kladky do steny a stropu.