Akosi mi to s pevným vzťahom, rodinou a deťmi v živote nevyšlo, a tak teraz žijem v neveľkom, zrekonštruovanom dome sama. Snáď aj preto takmer všetok svoj čas venujem medicíne, športu a divadlu. Napĺňam si každodenný život podľa seba, aj keď je to – z času na čas – pekne zložité a málokedy celkom ružové.

Na druhej strane mám dosť povinnosti aj v charite, takže si občas deti užijem dosť a dosť, aj keď z trochu inej strany. Otec bol oddaný a dobrý lekár, a keď sa v jeho druhej, staršej dcére prebudila archiktektka, naviedol do bieleho plášťa mňa – mladšiu dcéru. Nebudem to dramatizovať. Chcela som to sama, a tak dnes pracujem v tej istej nemocnici, ako kedysi otec.

Okrem práce, bicykla a kultúry mám však rada aj interiér môjho domu, ktorý neustále vylepšujem, mením, inovujem a prispôsobujem. Sem-tam preto kúpim nové závesy, inokedy pár drobností v antikve alebo niečo dizajnovo minimalistické do kuchyne. Poznáte to. Také malé radosti do šedivej, málo úprimnej doby. Robím skrátka z tých niekoľkých metrov štvrcových útulné a pohodlné miesto pre život a relax.

Asi pred pol rokom som si dopriala do obývačky nový koberec. Bol presne podľa môjho vkusu. Žiadne vzory, žiadna hra s farbami, len skvelý materiál a dokonalé spracovanie. Tešila som sa z neho každú chvíľu. Bol mäkký, pohodlný a krásne si s priestorom rozumel.

V ten večer prišla ku mne sestra. Mala som pre ňu zopár kníh, ktoré si chcela už dávnejšie požičať, takže ostala na kávu. Samozrejme, koberec mi pochválila, čo ma tešilo dvojnásobne, keďže ako architektka má na krásne veci nos. Medzirečou ma tiež poprosila, či by nemohla na sobotňajšie popoludnie priviesť svoje dve deti. Odpoveďou bol vrúcny úsmev a objatie.

Chalani boli vzorní ako vždy. Hrali sa sprvu v predsieni, ako inak na vojakov. Len čo bleskurýchlo zbodli vlažný jablkový závin a dopili džús, rozhodli sa pre telku a maľovanie. Teda – mladší chcel farbičky a starší dajaký diel seriálu. Dostali sestrin kufrík s farbičkami a ovládač. V tom okamihu volala sestra, takže sme sa žensky zahovorili a pol hodina bola preč.

Nazrela som do obývačky. Telka ešte bežala, no na koberci sa maľovalo. Obrázok nebol veľký, ale padla naňho celá fľaštička tušu. Hotová pohroma. Koberec vyzeral ako po dajakej epidémii. Veľká škrvna a okolo pár menších. Nie som hysterická, ani výbušná, a tak som chalanov poslala späť do armády a začala rýchlo koberec čistiť. Každý dotyk kefy so saponátom bol však prejavom čistého zúfalstva. Sestra pri podvečernom pohľade na ticho umierajúci koberec neveriacky vrtela hlavou, bledla stále viac a na mobile vyťukávala číslo svojho konta. Nakoniec ma napadlo, žeby som ešte mala skúsiť dajaké profi čistenie, lebo takýto koberec už sotva kedy zoženiem.

Našťastie, kolega mi v práci poradil dobrý tip, ktorý mal preverený osobne – firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., umyvanie okien Bratislava. Asi pred mesiacom vraj čistili koberce u jeho rodičov a výsledok bol skvelý.

Ešte z práce som im netrpezlivo zavolala, a ako odpoveď čakala ortieľ smrti pre koberec a dávku hlbokého smútku pre mňa. Dávka síce prišla, no bola plná optimizmu. Ústretová a milá slečna mi povedala, žeby to nemal byť dajaký veľký problém. Stačí len povedať, kedy majú prísť a dajú mi koberec do poriadku. To bola správa dňa, vážne.

O dva dni sa u mňa ohlásili dvaja usmiati páni z A SERVISU a po krátkej informácii plus rýchlej dohode, že pre istotu vyčistia celý koberec, sa dali do práce. Stroj s ktorým pracovali vzbudzoval rešpekt, ale zamestnanci mali očividne veci pod kontrolou a robili svoju robotu s nadhľadom, precízne a v úplnej pohode. Kým svoj stroj zapli prezradili mi, že touto strojovou metódou čistia koberce do hĺbky, takže tie fľaky by mali celkom zmiznúť.

Keď boli so všetkým hotoví, ich slová sa potvrdili. Môj obľúbený koberec žiaril nebývalou čistotou, až takmer novotou a po detskej maľovke z fľašičky tušu už nebolo ani stopy. Sestra bola snáď ešte spokojnejšia ako ja, a tak som jej musela do telefónu bezpodmienečne nadiktovať kontakt na A SERVIS LIPKA, aby sa pre každý prípad poistila. Takže, ak náhodou máte doma detských umelcov aj u vás doma, skúste link odstraneni-graffiti-brno.cz. Určite vás jedinečný umelecký výkon mužov zo spoločnosti A SERVIS LIPKA nesklame.

Najlepší upratovací servis alebo firma, čo to vie! Umývanie okien Bratislava

Som ochrnutý, takže sa pohybujem len na vozíčku. Bývam pár mesiacov v centre mesta v bezbariérovom bytovom dome s výťahom. Som vo väčšine veciach samostatný, bohužiaľ, sú určité činnosti, ktoré aj keby som chcel, tak nezvládnem. Určite si to dokáže každý z vás predstaviť.
Medzi jednu z tých činností patrí aj umývanie okien. Zbytok činností spojených s upratovaním, ako je vysávanie či vytieranie podláh zvládam, ale na toto som bohužiaľ malý pán. Povedal som si, že skúsim poprosiť nejakých známych, či by mi s umývaním nepomohli, ale nakoniec som sa rozhodol, že nechcem nikoho obťažovať a radšej sa zariadim nejak inak. Tak som začal hľadať na internete „umývanie okien“ a našlo mi to veľmi vychvaľovanú a často recenzovanú upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA s. r. o., čistenie fasád, výškové umývanie okien Bratislava. Tak som si chvíľu čítal recenzie, kritiky a komentáre a nakoniec som sa rozhodol, že to bude správna voľba. A naozaj bola.

S veľmi milou slečnou som cez telefón dohodol termín a vysvetlil, ako to so mnou je, čo by som potreboval. Bol som spočiatku trochu nervózny, keďže nemám vo zvyku si do bytu len tak niekoho pozývať, ale nervozita opadla vo chvíli, keď ku mne do bytu prišiel pán so slečnou, ktorí sa po celú dobu usmievali, boli veľmi slušní a milí. Bez zaváhania sa pustili do práce, ktoré tam na zanesených oknách bolo dosť. Bol som prekvapený, ako rýchlo mali okná umyté a vyleštené. Bolo vidieť , že sa v umývaní okien vyznajú a vedia ako na to. Pri  bližšom skúmaní okien som nenašiel ani jednu šmuhu a to všetko pomocou 100 % bavlnenej plienky. Nič také som nikdy predtým nevidel. Celkovo musím povedať, že firma je to poctivá, robí kvalitné služby za slušnú cenu a určite u mňa neboli naposledy. Spokojnosť z mojej strany je teda na mieste a určite odporučím ďalej.

Pieskovanie Bratislava. Čistenie, impregnácia, kryštalizácia mramoru, podláh, prírodných dlažieb

Na prírodných podlahách a dlažbách, ktoré stratili svoj povrch opotrebením firma realizuje kryštalizáciu. Kryštalizácia Bratislava je odborné vytvorenie úplne nového povrchu. Na kamenných prírodných podlahách, ktoré sa vplyvom času schodili, vymyli a zašli, táto firma – umývanie výkladov Bratislavavytvorí termomechanickou a chemickou metódou kryštalizácie podláh kvalitný lesklý, povrchovo pevný a vzhľadovo úplne nový povrch. Úspech kryštalizácie podláh a obkladov Bratislava je závislá na množstve zastúpenia vápenatých zlúčenín v zložení materiálu podlahy, dlažby.

V Bratislave kryštalizuje mramorové obklady a dlažby, pieskovcové podlahy a dlažby a kamenné podlahy a dlažby z prírodných materiálov. Pre požadované zdrsnenie prírodných podláh používa metódu pieskovania Bratislava. Pieskovanie Bratislava je vhodné k vytvoreniu štruktúrovanej podlahy. Ďalej v Bratislave pieskuje, tryskuje a hĺbkovo čistí oceľové konštrukcie, odliatky, drevené a kovové prvky mestského mobiliára, kamenné steny a podmurovky, sokle z prírodného a umelého kameňa, kamenné terasy, terazzo, štruktúrované omietky, fasády, steny, tehlové a lícové murivo, betóny, tvrdé plasty. Pieskovanie a tryskanie Bratislava je vhodné pre silné a generálne čistenie zašlej špiny, plesní, vodného kameňa, k vytvoreniu nových povrchov zašlých materiálov a odstráneniu graffity.