Presne tak, detská izba je pomyselnou vstupnou bránou do rozprávkového kráľovstva, kde sa odohrávajú všetky tie roztomilé vojny. Okrem iného predstavuje dokonalé útočisko pred samotnými rodičmi, ktorí môžu vstúpiť len na zvláštne povolenie.

Detská izba by mala pôsobiť ako úkryt pred vonkajším svetom, ako bezpečná zóna plná hračiek a podnetov. Nesmie sa zabúdať na bezpečnosť, praktickosť, súhru farieb a ospevovaných hrdinov. Ak sa vám podarí všetky tieto atribúty zladiť, máte vyhrané. Dávajte si však pozor, nech detskú izbu nepreplníte, priestor je tou najdôležitejšou súčasťou.

 65556555cz

Bezpečnosť na prvom mieste

Nábytok do detskej izby musí byť predovšetkým bezpečný a nesmie vykazovať známky nestability. Akékoľvek nedotiahnuté spoje či vyčnievajúce skrutky sú neprípustné. Lacný nábytok bez dostatočnej váhy sa dá veľmi ľahko prevrhnúť. Myslite na to, že deti sa počas niekoľkých málo okamihov premenia na úspešných horolezcov.

Akákoľvek skrinka teda ponúka skvelú šancu na preverenie vlastných schopností. V otázke rohov nerobte žiadne kompromisy a zakupujte len taký nábytok, kde sú zaoblené, poprípade ich môžete do opatriť plastovými krytmi.

 64576457cz

Vhodné doplnky do detskej izby

Žiadna detská izba nebude bez patričných doplnkov pôsobiť útulne, hrejivo a bezpečne. Nábytok je síce nepostrádateľnou súčasťou, avšak iba doplnky mu dokážu vdýchnuť toľko potrebnú atmosféru. Pozrite sa na ponuku spoločnosti Nábytek Polodna a ihneď pochopíte, že také doplnky môžu byť na jednej strane roztomilé a na strane druhej praktické. Zakúpte ďalšie farebné zásuvky, do ktorých možno ukryť ohromné množstvo menších hračiek. Alebo im kúpte detský vešiačik na odkladanie mikín a bundičiek, nech sa učia hneď od útleho veku, že každá vec má svoje miesto.