Premýšľala som už nejakú dobu o profesionálnom čistení kobercov a asi naozaj na tom niečo bude. Rozhodne sama domácim čistením nevyčistím koberec tak, ako to urobí profesionálna upratovacia firma. Dostala som od susedky odporúčanie na firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Nitra, ktorá sa zaoberá čistením kobercov strojovou metódou. Tak som im zavolala a dohodla si termín čistenia.

Dostavili sa dvaja pracovníci firmy a vysvetlili mi, ako to bude prebiehať. Pred samotným čistením koberce bolo nutné naniesť chémiu, ktorá sa musela nechať nejakú dobu pôsobiť. Pokiaľ by sa nenechala dostatočnú dobu pôsobiť, tak efekt čistenia, by nebol skoro žiadny. Po uplynutí doby pôsobenia chémie začali koberec kefovať kotúčovým strojom, ktorý má vysokú šampónovaciu kefu, takže tým môžu čistiť i koberce s vysokým vlasom. Prechádzali ním po celej ploche koberca, až došli na koniec. Na koberci vznikla pena, ktorá na seba naviazala všetku špinu. Potom pustili veľmi účinný turbo vysávač, ktorým ten koberec vysali vrátane tej peny.

Ihneď po vysatí koberca vysávačom dostal svieži a nový vzhľad. Nemohla som uveriť, že môže koberec vypadať opäť tak dobre, ako kedysi dávno. Týmto by som chcela firme A SERVIS poďakovať za ich skvele odvedenú prácu a určite ich služby rada odporučím ďalej.

Perfektné čistenie kobercov strojovou metódou Nitra


Moja mamka potrebovala vyčistiť koberec.
Keďže neuznávam čistenie koberca len pomocou bežne dostupných, čistiacich prostriedkov v drogériách, rozhodla som sa, že jej objednám profesionálnu upratovaciu firmu na čistenie kobercov. Prečítala som si ponuky firiem na internete a ich recenzie a rozhodla som sa pre firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., ktorá ponúka čistenie kobercov strojovou metódou.

Na centrále som si dohodla termín, s ktorým nemali najmenší problém. Chcela som byť pri tom, aby som videla, ako to prebieha. Prišli dvaja pracovníci firmy a pustili sa do diela. Najprv aplikovali chémiu, ktorá sa musela nechať pôsobiť nejakú dobu. Inak by nebol efekt čistenia žiaduci. Po uplynutí doby pôsobenia chémie sa pustili do kefovania koberca kotúčovým strojom, ktorým prechádzali po celom koberci. Nakoniec ho vysali vysoko výkonným turbo vysávačom, po ktorom zostal koberec takmer suchý.

Musím uznať, že profesionálne vyčistený koberec od firmy A SERVIS vyzeral skvelo a keby som nebola priamo pri tom, tak by som neverila. Bola to paráda dívať sa na to, ako im šla práca od ruky. Za seba môžem povedať, že si ich určite pozvem i ku mne domov, aby mi vyčistili koberec tak pekne, ako mojej mamke. Mamke sa výsledok tiež veľmi páčil a bola spokojná, že som jej zaistila tak profesionálne vyčistenie koberca. Týmto firme A SERVIS ďakujem za ich perfektne odvedenú prácu.

Čistenie, impregnácia, umývanie fasád, okien, žalúzií a markíz Nitra


Špecialisti z firmy A SERVIS LIPKA, s. r. o.,
Výškové práce Nitra, čistenie fasád, umývanie okien, zimných záhrad, aj vám ponúka vysokokvalitné umytie okien metódou, ktorú nepoužíva žiadna iná spoločnosť. Vďaka nej dosahujeme dokonalé výsledky a dlhotrvajúci lesk aj čistotu sklenených plôch. Metóda, ktorú používame sa nazýva suché čistenie. Nepoužívame teda žiadne leštidlá, iba stopercentnú tkaninu z bavlny, ktorou rozleštíme umytú plochu.

Spolu s umývaním okien realizujeme aj precízne odstránenie nečistôt z rámov a okenných parapet. Ak váš objekt prešiel rekonštrukciou a zostali po nej zostatky cementu, malty, silikónu alebo tmelov, používame na ich odstránenie korundové žiletky. Vďaka ich 10 cm širokej ploche nepoškodia povrch okna a odstránia všetky tieto nánosy veľmi jednoducho. Korundovými žiletkami likvidujeme plochy s prebytočnou reklamou, rôzne plagáty, polepy a iné nečistoty.

Akonáhle sme s týmto krokom hotoví, použijeme saponátový roztok, ktorým odstránime všetky nečistoty zo sklenenej plochy a umyjeme exteriér aj interiér okna. Potom sklá zotrieme kvalitnou gumovou stierkou a necháme ich ešte vyschnúť. Až keď sú dokonale suché, začneme so suchým leštením. Nepoužívame leštidlá zámerne, keďže nedokážu udržať okno dlhodobo lesklé a čisté. Na plochu každého okna sa rýchlo začne lepiť prach a iné nečistoty poletujúce bežne vo vzduchu.

Okná umývame aj vo výškach, pričom pracujeme s vysokozdvižnou plošinou a hydraulickým ramenom. Na ťažko dostupných miestach však využívame horolezeckú alebo speleologickú techniku. Zamestnanci firmy sú v tomto smere dokonale preškolení, a to podľa nariadenia vlády, ako aj v zmysle zákona o bezpečnosti a ochrane zdravia. Realizujeme jednorazové umývanie okien, ale aj servisné cykly čistenia a umývania okien – raz za 90 dní na vnútornej strane a raz za 30 dní na vonkajšej strane.

Naša spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., realizuje celý rad upratovacích služieb: umývanie, čistenie, impregnáciu žalúzií a markíz, odstránenie, strhnutie alebo odlepenie fólii, polepov, reklám, či samolepiek z výkladov a okien. Zabezpečujeme strhnutie a odstránenie starých kobercov a oškriabeme zvyšky lepidla. S pomocou horolezeckej techniky zlaňovania zabezpečujeme umývanie, čistenie fasád, múrov a stien vo výškach. Takéto práce vykonávame aj pri čistení, impregnácii a umývaní fasád všade tam, kde nie je možné použiť montážnu plošinu alebo hydraulické rameno.