ewita

Domáce potreby, ktoré nesmú chýbať v žiadnej domácnosti

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez dostatočnej výbavy domácich potrieb. Veď bez nich by jednoducho ani len nemohla fungovať. Aj preto dbajte na to, aby u vás doma nikdy nechýbalo dostatok kuchynského náčinia, jedálenského servisu či pomôcok na zabezpečenie technickej stránky bývania.

 

Kovové či keramické nože

Každá žena považuje za kráľovnú svojho domu či bytu kuchyňu. V nej totiž trávi azda najviac času prípravou najrôznejších pochúťok pre svojich najbližších. No tie sa neuvaria či neupečú len tak, bez potrebného kuchárskeho náradia. Základom k vareniu sú najmä kvalitné a ostré nože, ktoré zabezpečia spracovanie jednotlivých surovín. Charakter noža je však potrebné prispôsobiť potravinám, ktoré ním krájate. Najcitlivejšie je najmä ovocie či zelenina, ktoré môžu na kovovej čepeli noža zoxidovať, a tak výrazne znehodnotiť svoje obsahové látky. Tieto potraviny preto krájajte keramickými nožmi, ktorý by ste mali mať určite aj vo vašej kuchynskej skrini.

Tlakové hrnce uľahčia varenie

Niektoré pokrmy sú náročné na prípravu aj z dôvodu času, počas ktorého je nutné ich variť. Proces varenia však dokážete výrazne uľahčiť používaním tlakových hrncov. Tieto hrnce vytvárajú podtlak, vďaka čomu sa výrazne zníži teplota varu pripravovaného jedla. Aj preto v tlakovom hrnci uvaríte všetko oveľa rýchlejšie, než v bežnom. Vďaka rozličným bezpečnostným poistkám sa navyše nemusíte vôbec báť, že by takýto hrniec mohol v kuchyni spôsobiť akúkoľvek nehodu.

 

Praktický plech na pečenie

Dámy sa vždy určite potešia, ak si do svojej kuchyne dokúpia vychytávku, ktorú len tak bežne v domácnostiach nenájdu. Veľmi praktickou je napríklad plech s umelým vekom a držiakmi na prenášanie. Ak teda upečiete koláč na rodinné posedenie na chate či inde mimo domova, môžete ho priamo v plechu pohodlne preniesť na miesto bez toho, aby sa koláču čokoľvek stalo.

Tieto, ale aj mnohé iné domáce potreby nájdete za výhodné ceny v internetovom obchode Vetroshop.sk.