Návrat do časov dávno minulých, ktoré na nás aj cez priepasť uplynulých rokov dýchajú stále pohodovou a domácku atmosférou, je počas dovoleniek stále žiadanejší. Málokde ale nájdete tak autentickú dobú atmosféru ako v krkonošských chalupách Roubal, pri ktorých vytváraní zďaleka nešlo len o efekt.

Nádherná drevená chalupa uprostred nedotknutej horskej prírody je pre trávenie dovolenky priamo ideálna. Návštevníkov neruší nič iné ako ranné plesanie vtákov a šumenie potôčiku v záhrade. A napriek tomu stačí pár krokov a ocitnete sa späť uprostred civilizácie kedykoľvek si zaumienite.

Interiér, ktorý rozpráva

Priamo uprostred mestečka Černý Důl jednu z takýchto stavieb nájdete. Chalupa Ledárna so starou strechou zo smrekovcových dosiek vás na prvý pohľad zaujme svojím úchvatným interiérom. Vybavenie každej izby aj kompletne zariadená kuchyňa evokuje čarovné časy našich babičiek. Všetko má svoj poriadok a starostlivo vybrané umiestnenia – žiadny mišmaš bez ladu a skladu, ktorý je tak často vidieť v hoteloch, ktoré sa na dobu minulú len hrajú. V chalupe Ledárna minulosť doslova ožíva.

Pri návrhu interiérov boli jeho tvorcovi Martinovi Roubalovi predlohou autentické dobové fotografie a dokumenty. Niektoré kusy nábytku boli citlivo zreštaurované, aby mohli naďalej plne slúžiť svojmu účelu, ostatné vybavenie bolo verne zhotovené tak, aby nebolo od toho historického vôbec rozoznateľné.

Ubytovanie pre partiu priateľov i rozvetvenú rodinu

Dovolenku si najlepšie užijete, keď ste obklopení ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre. Chalupa Ledárna poskytne komfortné zázemie vašej veľkej rodine aj kamarátom, a to vďaka štyrom viaclôžkovým apartmánom. Z jej vybavenia iste oceníte vonkajšiu záhradu s detským ihriskom, vírivkou a prírodným jazierkom a nechýba ani plne vybavená kuchyňa, drevená vaňa, krbové kachle alebo obľúbené spanie za pecou.

Poloha mesta Černý Důl navyše poskytuje ideálne zázemie pre početné pešie i cyklistické výlety po okolitých pamiatkach a zaujímavostiach. Navštíviť môžete napríklad unikátnu zvonkohru v Dolnom Dvore, prameň Labe alebo Krkonošské múzeum. Vašej nezabudnuteľnej dovolenke v Krkonošiach už teda nestojí nič v ceste.