ewita

Ešte ste nezačali cvičiť s činkami? Mali by ste to napraviť!

Mnohé ženy odmietajú cvičiť s činkami, pretože sa obávajú, že im narastú svaly a stratia svoju ženskosť. Tie ktoré sa fitnes venujú viac, vedia, že toto je mýtus. Na vytvorenie svalovej hmoty ako majú kulturistky by ste museli dodržiavať prísnu stravu a tiež brať podporné látky na rast svalov. Stavba tela žien je totiž iná ako stavba tela muža. Telo muža obsahuje viac svalov a telo ženy viac tukov.

 

Činky sú kamarátky aj dievčat

Ak pridáte do svojej bežnej fitnes rutiny cviky s činkami, podporíte tak spaľovanie tukov, posilnite tým svaly a začne sa vám pekne tónovať telo. Ženy určite poteší, že budovaním svalstva sa odbúrava celulitída. Takže ak ste doteraz robili väčšinou kardio cvičenie a posilňovaniu ste vyhýbali, môže to byť príčinou, prečo sa celulitída nestráca a vaše telo je ochabnuté a nevyformované. Pred začatím cvičenia je potrebné si vybrať vhodné činky pre ženy.

 

Aké činky si vybrať?

Výber správnych činiek môže byť mätúci, vzhľadom k tomu, že existuje toľko možností. Ak s posilňovaním len začínate, je dôležité, aby ste začali s ľahšími váhami a postupne ich zvyšovali, keď budú vaše svaly silnieť. Jedna veľkosť nemusí byť  nevyhnutne vhodná pre všetky cviky. Celkom vhodný nápad je zaobstarať si dvojicu činiek. Mnoho cvikových variácii si vyžaduje, aby ste v každej ruke držali jednu činku. Môžete si vybrať liatinové činky so zapínaním na suchý zips. Sú vytvorené z mäkkej peny a cvičenie s nimi je nanajvýš pohodlné. Možno sa aj vám dostalo do uší, že mŕtvy ťah je dokonalým cvikom pre dokonalý zadok. K tomuto cviku potrebujete pevné činkové tyče. Okrem trénovania vášho pozadia ich využijete na precvičenie bicepsov a tricepsov.

 

Využité nové telo naplno

Po poctivom cvičení nenechajú výsledky na seba dlho čakať. Prečo sa teda s novým telom nepochváliť pred partnerom? Jedinečná sexi bielizeň nechá vyniknúť krivkám vášho tela a partnera tým určite dostanete do varu.