V priebehu niekoľkých týždňov sa u nás v obchode silne znečistila podlaha, pretože sídlime hneď vedľa vchodu do budovy. Snažila som sa to vyriešiť najprv veľkou rohožkou, ale tá nám vo výsledku nebola k ničomu, takže bolo treba zaistiť čistenie podlahy v Bratislave.

Lenže klasické umytie strojom používaným v obchodných centrách nepomohlo, podlaha bola stále mierne farebne odlišná pri vchode než inde v obchode. Lámali sme si hlavu nad tým, ako podlahu vyčistiť, ale hlavne nad tým, že klasické denné mytie na tieto nečistoty nestačí. Bola som sa opýtať vo vedľajších predajniach ako tieto situácie riešia a odporučili mi A SERVIS LIPKA, rotačné čistenie podláh Bratislava.

Pracovníci, ktorí ku mne prišli, boli veľmi láskaví a hneď sa pustili do práce, ale hlavne mi vysvetľovali, čo všetko robia. Dokonca nemali problém s tým prísť až o deviatej večer, kedy som svoj obchod zatvárala. Použili voňavé chemikálie a potom všetko kefovali zvláštnym strojom, ktorý si priviezli so sebou. Veľmi zaujímavá práca a podľa ich úsmevu ich aj bavila. Stačilo potom všetko zotrieť vodou a moja podlaha bola zase čistá, bola som z toho v nemom úžase.

Ďalej mi odporučili ochranný vosk určený na podlahy, ktorý tiež aplikujú oni. Takže som nechala vosk od pracovníkov firmy naniesť a po dobu jedného roka mi bude podlahu chrániť natoľko, že už sa takto nezašpiní a stačí ju len klasicky umývať, tak ako predtým.

Týmto by som chcela všetkým služby tejto firmy odporučiť, pretože o kvalitách ich služieb nie je pochýb. Naviac ponúkajú aj veľa ďalších upratovacích služieb, akou sú čistenie kobercov a umývanie okien, ktoré rozhodne využijem.

Dezinfekčné, jednokotúčové čistenie, tepovanie kobercov Bratislava

 

Medzinárodná spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o., kefové čistenie kobercov Bratislava, sa špecializuje na čistenie a tepovanie kobercov v Bratislave pomocou strojovej metódy rotačného jednokotúčového stroja. Táto metóda je zatiaľ najúčinnejšia na trhu čistenia a tepovania kobercov.

Vyskúšali sme aj lacnejšie metódy ako je extrakčná a túto metódu tiež ponúka množstvo firiem, ale pri tejto metóde sme mali veľa reklamácií. Pri extrakčnej metóde totiž chýba fáza kefovania a po zaschnutí chémie s vodou, sa objavia fľaky, ktoré je už ťažké odstrániť.

Zvolili sme teda drahšiu variantu strojového čistenia kobercov, ale je tiež najúčinnejšou metódou, ktorá je na trhu zatiaľ najlepšia. K tomu využívame kvalitnú a dezinfekčnú chémiu Boesch TS 80, ktorá je nielen nezávadná, ale tiež odstráni a dezinfikuje všetky nečistoty a roztoče, ktoré sa ukrývajú hlboko v štruktúre koberca. Túto chémiu nechávame niekoľko minút pôsobiť a potom je napenená a kefovaná kotúčovým strojom Wirbel – tento stroj má 12cm dlhé štetinky, ktoré sú mäkké a veľmi šetrné k vláknam koberca, teda ich aj pri väčšom a dôkladnejšom drhnutí nepoškodí.

Všetky nečistoty potom vysajeme vysokovýkonným vysávačom, ktorý odstráni tiež vlhkosť, ktorá vznikla čistením a chémiou TS 80. aj cez toto odsatie vlhkosti je však nutné nechať ešte koberec niekoľko hodín mimo prevádzku. Naši pracovníci k vám domov prídu čistiť koberec v tom čase, kedy vám to nijak nenaruší prevádzku, či už v dome, alebo vo firme, na úrade, v škole či inej inštitúcii.