ewita

Hoďte sa na Vianoce do gala s nevšedným vianočným nail artom!

Keď sa povie vianočný nail art, prvá sa na mysli vynorí kombinácia zelenej a červenej a snehuliaci. Čo samo o sebe nie je nijako zlé, ale keď také nechty zahliadnete denne minimálne desaťkrát, je na zváženie, či máte taký nail art zvoliť aj pre seba. Odporúčame sa namiesto toho vytrhnúť zo stereotypu a skúsiť niečo nové!

 

Zelená je zakázaná, červená má time-out

Než sa vôbec pustíme do tajov vianočného nail artu, je potrebné spomenúť jeden dôležitý tip. Nasledujúce nail arty odporúčame vytvoriť pomocou gél lakov alebo UV gélov. Vzhľadom k veľkému množstvu upratovania, pečenia a varenia, ktorému sú naše ruky v tomto období podrobené, naozaj nepotrebujete nájsť v ceste na perníky kúsok odlúpnutého laku na nechty. Keď sa vrátime späť k nail artu samotnému a farebným kombináciám, rozhodne je dobré sa držať u farieb, ktoré na vás na prvý pohľad nekričia „Vianoce“. A ak už musíte použiť červenú a zelenú v kombinácii, skúste žiarivé farby vymeniť za ich tmavšie alternatívy.

 

Vymeňte snehovú vločku za ligot diamantov

Profesionálne namaľované vločky na nechtoch možno vyzerajú dobre, však pravdepodobnosť, že si ich zvládnete urobiť na oboch rukách rovnako symetrické a podarené, je pomerne malá. Namiesto toho radšej vymeňte mravčiu prácu za skvelý a možno elegantnejší variant – existujú výborne vyzerajúci glitrové UV gély alebo vyložene malé zdobiace kamienky Krystal pixie od firmy Swarovski. Odvážnejší si môžu takto urobiť všetky nechty, ale viac-menej na nechtoch lepšie vyniknú, ak si týmto spôsobom nazdobíme iba jeden alebo dva nechty na jednej ruke.

 

Luxusné nechty na štedrovečernú večeru

Niekoľkokrát tu už zazneli výhrady k farbám, ktoré by ste mali použiť. Na rozdiel od zelenej a červenej, zlatá a strieborná farba stále patria medzi tie, po ktorých môžete bez obáv kedykoľvek siahnuť. Budú vyzerať o to famóznejšie, ak ich skombinujete s ďalšími farbami a vytvoríte napríklad čoraz populárnejšie geometrické ombré. Okrem toho, že je tento nail art vysoko módny, nie je natoľko extravagantný, aby ste s ním nemohla zasadnúť ku štedrovečernej večeri.

Či už sa rozhodnete využiť naše tipy na neokukané vianočné nail arty, pamätajte, že je najdôležitejšie, aby ste sa pri rozbaľovaní darčekov pri stromčeku cítila čo najlepšie. A krásne nechty vám k tomu určite aspoň trochu prispejú.