Zdalo sa, že to je ideálne manželstvo. Zdanie však môže vražedne klamať. V deň piateho výročia svadby zmizne Amy Dunneová a jej manžela Nicka po nájdení viacerých dôkazov obvinia z jej vraždy. Telo sa síce nenašlo a Nick popiera svoju vinu, no denník, ktorý si Amy písala, a jej priatelia však hovoria jasnou rečou – Nick ju podvádzal, mal milenku, nechcel dieťa a tak ju zavraždil.

Stratene_dievca_filmova_prebal.inddNiekedy však aj napohľad jasné dôkazy môžu klamať. Kto má pravdu? A kde je Amy, ak nie je mŕtva?
Psychotriler  Stratené dievča má napohľad jednoduchú zápletku, ktorú však Gillian Flynnová rozpracovala do neuveriteľne napínavého románu. Podľahla mu aj známa herečka Reese Witherspoonová. „Ten príbeh ma absolútne omráčil…je to jedna z kníh, ktoré vyvolávajú závislosť. Aj keď viete, že ďalší deň budete ľutovať nedostatok spánku, nemôžete prestať čítať.“

Ľudia chcú veriť, že poznajú ostatných ľudí. Rodičia chcú veriť, že poznajú svoje deti. A manželky chcú veriť, že poznajú svojich manželov.
Niekedy sa však môžeme kruto mýliť a všetko je len pretvárka a premyslená manipulácia. Kniha Stratené dievča je písaná z dvoch pohľadov – začína sa v deň, keď Amy zmizla a okolnosti opisuje Nick. Jeho pasáže sa striedajú s denníkovým záznamom Amy niekoľko rokov dozadu, takže postupne chápeme, prečo mohlo dôjsť k zmiznutiu a čo sa asi stalo…no verte, že do posledných strán neviete, ako sa to všetko skončí.

„Úžasne rafinované.“
The New York Times

Nemilosrdne mrazivý krimi román  Stratené dievča sa stal najpredávanejším psychotrilerom roku 2012 v USA, keď sa len za pol roka predali dva milióny výtlačkov a kniha figurovala na najvyšších priečkach bestsellerov Amazonu a New York Times. Román zaradili aj do užšej nominácie na prestížnu cenu Woman´s Prize for Fiction a 2.októbra prichádza aj do slovenských kín filmová verzia pod režisérskou taktovkou svetoznámeho Davida Finchera (Klub bitkárov, Sedem či Muži, ktorí nenávidia ženy). V hlavnej role Nicka uvidíme Bena Afflecka.