Mamičky si zaslúžia pozornosť každý deň, v jeden termín ale obzvlášť veľkú. Reč je o Dni matiek, ktorý v Slovenskej republike už tradične oslavujeme 8. mája. Lámete si hlavu s tým, čím vašu mamičku prekvapíte? Máme pre vás hneď niekoľko tipov na úžasné darčeky, ktoré zaručene vykúzlia úsmev na tvári a vy s nimi vyjadríte vašu lásku a úctu.

Deň matiek je medzinárodný sviatok s dlhou históriou. Myšlienka, že sa bude oslavovať, vznikla v roku 1907, a to na počesť Anny Reeves Jarvisovej – bojovníčky za práva matiek. Prvá oficiálna oslava sa konala o 5 rokov neskôr. V Československu sa o významnosť tohto dňa zaslúžila Alice Masaryková, Deň matiek u nás oslavujeme od roku 1923.

5 tipov na darčeky ku Dňu matiek

Každá žena chce byť krásna, preto sme pre vás vybrali darčeky v podobe parfumov a kozmetiky. Naším prvým tipom je toaletná voda Dolce & Gabbana Dolce Floral Drops. Jej vôňa je tvorená sviežimi tónmi kvetov (narcis, lekno či amaryllis) v kombinácii so santalovým a kašmírovým drevom. Hodí sa pre ženy každého veku a je ideálna pre jar a leto.

Druhým tipom je luxusná toaletná voda Chanel Coco Mademoiselle. Je zmyselná a súčasne svieža, hodí sa pre aktívne mamičky s vycibreným vkusom. Kombinuje vanilku, lístky jazmínu a ruže, pomaranč, esperidean, bergamot a ďalšie podmanivé vône.

Do tretice odporúčame lesk na pery Swarovski Aura By Swarovski Crystal Gloss. Je dôkazom, že je možné spojiť šperk a krásu! Vyzerá ako módny doplnok a v momente dokáže dodať zmyselnosť perám.

Ak si netrúfate vybrať parfum, stavte na špičkovú pleťovú kozmetiku. Úžasné je napríklad pleťové sérum Frais Monde Hydro Bio Reserve Intensive Serum Super Hydrating. Je vhodné pre normálnu aj suchú pokožku, ktorej dodáva optimálnu hydratáciu a udržuje ju zdravú a krásnu.

Všetky tieto a mnoho ďalších produktov, ktoré sa stanú perfektným darčekom ku Dňu matiek, kúpite na www.parfemy-elnino.sk/den-matiek-2016