O jarných očistách sa toho všade okolo píše možno trochu viac ako je zdravé. Každý poukazuje na zimné takmer letargické leňošenie a vyčítavo zdvihnutým prstom varuje pred zdravotnými komplikáciami, v lepšom prípade pred jarnou únavou. Teraz sa však na chvíľku zastavme a predstavme si úplne inú jarnú očistu. Očistu, ktorá sa netýka nášho mierne rozvráteného ľudského organizmu po zimnom stresovo vypätom období, ale nášho domu. Áno, aj váš dom by sa mal podľa keltského náboženstva pravidelne oživiť a očistiť určitou substanciou najrôznejších bylín. Internetový portál Knihy dobra je opätovne pri tom a poskytuje všetkým záujemcom cenné rady a taktiež ponúka na predaj špeciálne byliny práve na tento účel.

Jarná očista bylinným dymom

Hlavná zásada jarnej očisty spočíva v pálení špeciálnych byliniek a bylinných zmesí na rozžeravených uhlíkoch, teda až na veľmi malé výnimky. V prípade, že na vydymovanie chcete použiť kadidelnicu s mriežkou, uhlík jednoznačne položte na mriežku.

Pokiaľ máte k dispozícii kadidelnicu bez mriežky, určite využite piesku ako izolačnú vrstvu a naň položte uhlíky. Tento postup sa pokúste dodržať, čím sa vyhnete nepríjemnému nedopatreniu, že sa vám dom nepodarí poriadne očistiť od všetkých zlých emócií, negácií a myšlienkových usadenín.

Biela šalvia

Biela šalvia – latinsky Salvia apiana je mimoriadne zaujímavý druh americkej šalvie, ktorú je možné nájsť po celom západnom pobreží Ameriky. Indiáni ju dokonca považujú za jednu z najvzácnejších byliniek zo svojho herbára.

Svoju dôležitosť zohráva predovšetkým pre svoje liečivé účinky v oblasti očíst. Práve z týchto dôvodov sa používa v najrôznejších obradoch a pri rituáloch. Má neskutočný efekt na prečistenie akéhokoľvek priestoru, predmetu, ale dokáže aj svojim aromatickými účinkami napomôcť pri hľadaní cesty zo zložitej životnej situácie.