Dnešné deti, ktoré sú odchované na počítačoch, či tabletoch už od útleho veku, len veľmi ťažko motivujeme k tomu, aby sa vedeli zahrať aj naozaj prospešným spôsobom. Všetci si zaiste spomíname na stavebnicu LEGO, ktorá po dlhé roky panovala v našich detských izbách a vypĺňala nám náš voľný čas. Teraz je čas, aby sa vrátila späť!

 

Kreativita kvitne už v rannom veku

Je dôležité si uvedomiť, že kreativita našich detí sa začína rodiť už od cca. 3. roku života, teda v čase, kedy začínajú navštevovať rôzne materské centrá a škôlky. Bola by preto škoda, keby toto dôležité obdobie pre vývin osobnosti, strávili neprospešne, či dokonca by mali byť niečím ohrozované. Aby sme tomu mohli hravo predísť, tak je tu kreatívne centrum pre deti, ktoré na zábavu a učenie zároveň používa najobľúbenejšiu hračku všetkých čias, ktorou je stavebnica LEGO. Presvedčte sa sami, ako môže táto nevinná detská zábavka rozvíjať schopnosti vášho drobca, či dokonca čerstvého školáka.

 

LEGO, ktoré si môžete zobrať úplne všade

Ak sa nám podarilo presvedčiť vás o vhodnosti a pedagogických kvalitách LEGO výučby, tak jej môžete pokojne ostať verní aj počas prázdnin. Totiž, práve to je obdobie, kedy aj vy sami potrebujete po namáhavom a zdĺhavom pracovnom roku trocha času iba pre seba. Práve pre takéto prípady sú tu denné tábory so skúsenými lektormi, ktorí sa o vaše ratolesti s radosťou postarajú. Samozrejmosťou je, že pri tom všetkom nebude chýbať všetkými milované LEGO, ktoré ich bude sprevádzať na každom kroku. Zabúdať sa pritom nebude ani na prirodzený pohyb, či šport, ktorého bude tiež dostatok na našom vlastnom ihrisku.

 

Aj prostredie robí dojem

Veľmi dôležitým faktorom pre je, aby sa deti cítili čo najpríjemnejšie, ako keby boli vo svojej vlastnej izbičke. Veľmi dôležitú rolu tu preto zohráva aj samotné prostredie, ktoré má deťom navodzovať vždy prítomný pocit šťastia. Je preto dôležité, aby priestory centra či detského táboru boli vybavené kvalitnými, ale najmä vhodnými bytovými doplnkami. Pekný detský nábytok je súčasťou každej triedy, či dielne, v ktorých sa deti nachádzajú. Všetko tak ladí príjemnými farbami, kresbami, či motívmi, ktoré k detstvu patria rovnako tak, ako nobľúbená stavebnica LEGO.