Herný priemysel je veľký biznis a herné pracovné  miesta poskytujú príležitosti zarobiť si celkom slušné peniaze. Štatistiky ukazujú, že 155 miliónov Američanov pravidelne hrá hry a 80 percent amerických domácností vlastní herné konzoly. Výdavky na hranie v roku 2015 bol 23,5 miliárd $. Možno bude pre vás prekvapenie, že viac žien ako mužov vlastní herné konzoly. Tiež existuje dvakrát toľko dospelých ženských hráčok ako mužov.

 

Práca v hernom priemysle

Každý, kto pracuje v hernom priemysle si je plne vedomý toho, že má čo do činenia s veľmi maskulínnym prostredím, ktoré láka mnoho mužov ako vedúcich  zamestnancov a zákazníkov. Avšak stále viac žien sa objavuje v tomto priemysle a dokazujú že medzera v tomto obore medzi pohlaviami sa stále zmenšuje. Kým vo video hernom priemysle  stále prevládajú muži, počet žien vo vedúcich pozíciách a ženských majiteľov  videoherných spoločností rastie. Ženy v súčasnosti stále však predstavujú menej ako 15% z herného priemyslu. Výnimku tvorí napríklad americký štát Iowa, kde 44% vedúcich a manažérskych pozícii  v kasíne zastávajú práve ženy. V kasínach sme zvyknutí, že dealerky sú prevažne atraktívne ženy a tvoria približne 50% herných pracovných síl, ale manažérske pozície zastáva zatiaľ len 3% žien.

 

Aj ženy majú rady hazard

Bolo zistené, že z 1,2 miliardy ľudí, ktorí hrajú videohry na celom svete, 46% alebo 570 miliónov sú ženy. Najviac žien hrá videohry v Latinskej Amerike (49%) a najnižší počet v Ázii a v oblasti Tichomoria (43%).

 

Ženy vo vedúcich pozíciach

Medzi vplyvné ženy ovplyvňujúce herný priemysel patrí Stephanie Barish, ktorá je zakladateľkou IndieCade a je vedúca samostatného medzinárodného festivalu nezávislých hier. Je oceňovanou producentkou a prominentnou postavou pri vývoji hier, digitálnych médií a interaktívneho umenia.

Ebba  Arnred vstúpila v roku 2006 do firmy Play’n GO a odvtedy v nej pracuje ako hlavný marketingový riaditeľ spoločnosti. Play’n GO je  popredný developer inteligentných systémov a hier pre mobilné zariadenia, herné terminály a internetové stránky.

Významné miesto v hernom priemysle dosiahla aj blondínka Caroline Klytseroff, ktorá pracuje vo vrcholovom manažmente v Hero Gaming.

Cesta na vrchol zaberie čas a vyžaduje si mnoho úsilia a tvrdej práce. Tieto ženy sú však dôkazom, že aj v tomto priemysle, kde prevládajú najmä muži, má ženské pokolenie tiež čo ukázať.