ewita

Jednoznačné výhody tapiet na stenu

Máte dojem, že sú tapety symbolom minulého režimu a už nedokážu nič nové ponúknuť? Domnievate sa, že sú z estetického hľadiska nevhodné a vždy sa nájde lepší spôsob, ako svoj interiér zdokonaliť? Ak sa vám v hlave naháňajú vyššie uvedené názory, určite ste ešte nevideli moderné ponuky interiérovej dekorácie, kde majú tapety na stenu svoje miesto. Ľudia si ich kupujú síce výhradne pre svoju nezameniteľnú atmosféru, pretože sa na trhu objavujú tisíce vzorov, farieb a rozličných motívov, avšak tým to s výhodami tapiet zďaleka nekončí. Poďme sa spoločne pozrieť, aké výhody tapety na stenu svojim majiteľom predkladajú.

 

Skvelý izolant tepla a zvuku

Asi málokto by povedal, že tapety sú skvelým izolantom tepla a zvuku. Jedinou výhodou sa tak nestáva len zaujímavý dekor či motív, ale aj plne funkčné materiálové vlastnosti. Vďaka jednoduchej aplikácii získate skvelý prostriedok na ukrytie všetkých prasklín a trhlín v omietke. Nemusíte teda múr nijako náročne opravovať. Tapety dokážu stenu aj do určitej miery vyrovnať.

Aj napriek svojej pozitívne ladenej vlastnosti sa nemusíte báť parotesného uzavretia, múr môže pod tapetou krásne dýchať, takže sa v nej netvoria žiadne plesne a sú tak vhodné aj pre alergikov alebo astmatikov. Fungujú skvele ako tepelná aj zvuková izolácia medzi jednotlivými izbami.

425123

Tapety na všetky povrchy

Nenechajte sa zmýliť, že by sa snáď tapety dali použiť výhradne na omietku. V dnešnej dobe a vďaka technologickému pokroku sú tapety určené takmer na akýkoľvek povrch. Sú vo svojom použití veľmi flexibilné, preto ich vídame na sadrokartóne, betóne, ale aj umakarte, ktorý sa v starších panelových domoch stále drží.

V prípade potreby vylepšenia vzhľadovej podstaty kovu, plastu alebo skla je nutné siahnuť po samolepiacich tapetách. Neexistuje snáď žiadny štandardne používaný interiérový materiál, na ktorom by tapety nedržali.