ewita

Klimatizácia zabezpečí príjemný chládok aj cez tie najväčšie horúčavy

Už onedlho nás čaká leto a s ním spojené horúčavy. Aj keď sa naň teraz po zime tešíme, najmä počas vrcholov sezóny budeme v našich príbytkoch často až trpieť neznesiteľne vysokými teplotami. No s nimi môžete raz a navždy skoncovať. Doprajte si pohodlie aj počas tých najväčších horúčav a príjemné schladenie priamo u vás doma prostredníctvom klimatizácie.

Klimatizácia je dostupná v mnohých prevedeniach. Tými najzákladnejšími sú nástenné klimatizácie a mobilné klimatizácie. Oba typy zariadení chladia vzduch, no rozličnými mechanizmami. Líšia sa aj inštaláciou, údržbou či nárokmi na energiu, priestor a starostlivosť. V nasledujúcich riadoch si postupne predstavíme obe klimatizácie.

 

Nástenné klimatizácie nielen na chladenie

Nástenné klimatizácie dokážu spoľahlivo ochladiť aj väčšie priestory okolo objemu 80 cm3. Skladajú sa z dvoch základných častí, a to vnútornej a vonkajšej jednotky. Tie zabezpečujú výmenu tepla medzi vzduchom z vnútorného a vonkajšieho prostredia a jeho prechod cez chladivo, vďaka čomu sa vzduch ochladí na príjemnú teplotu. Pri výbere nástennej klimatizácie je potrebné zohľadniť najmä jej energetické nároky, pretože počas leta bude fungovať na plné obrátky. Rovnako aj jej hlučnosť či mnohé možnosti nastavenia. Tie zahŕňajú napríklad automatické zapnutie, nastavenie doby chodu či diaľkové ovládanie. Túto klimatizáciu môžete využiť nielen na chladenie, ale aj na kúrenie, a to počas jari či jesene. Vonkajšia a vnútorná jednotka spracujú teplo obsiahnuté vo vonkajšom vzduchu a vyhrejú ním vnútorný priestor. Nástenné klimatizácie kúp tu za výhodnú cenu.

Klimatizácia určená na prenos

Ak potrebujete klimatizáciu prenášať alebo ju plánujete používať len príležitostne, práve pre vás sú ideálne mobilné klimatizácie. Tie pracujú na princípe filtrácie vzduchu, pričom z neho odoberajú vodnú paru a s ňou aj teplo. Para je v klimatizácií kondenzovaná a premieňaná na vodu, ktorá sa zadržiava v zásobníku. Ten musíte pravidelne vylievať, no niektoré klimatizácie umožňujú inštaláciu potrubia na kondenzát, ktorý môžete napríklad odviesť von cez okno. Mobilnú klimatizáciu môžete vďaka jej spratným rozmerom prenášať, a preto si príjemný chládok počas leta môžete dopriať nielen doma, ale trebárs aj na víkendovej chate. Pri výbere je opäť potrebné sledovať spotrebu energie, hlučnosť, ale aj výkon zariadenia.

Výhodná ponuka mobilných klimatizácií, ale aj klimatizácií nástenných, na vás čaká v internetovom obchode Vzdusin.sk.