Robím správcu niekoľkých rôznych objektov. Niektoré práce som schopný zastať sám, na iných je zase treba najať tú správnu firmu. Preto už mám skúsenosti s viacerými firmami, prevažne upratovacími. Za tú dobu som tiež stihol zistiť, ktorá z nich mi vyhovuje najviac. Snáď so žiadnou firmou som nemal len dobré skúsenosti a žiadna neponúkala toľko rôznych služieb ako upratovacia firma A SERVIS LIPKA, s. r. o., odstraňovanie, čistenie grafitov Bratislava  antigrafitová ochrana fasád Bratislava. Pri tejto firme som už zostal, pravidelne ich služby využívam a odporúčam ich ostatným.

Okrem čistenia kobercov, umývanie a nano impregnácia okien, čistenie podláh a ďalších služieb firma A SERVIS LIPKA ponúka unikátne aj komplexný servis na odstránenie grafitov a kvalitnú antigrafitovú ochranu. Tieto služby ponúka nielen po celej Slovenskej republike, ale aj v Česku, Rakúsku, z čoho je vidieť, že táto firma naozaj nezaháľa, svojich klientov si vie získať a udržať. Niet teda divu, že som si ju tiež obľúbil.

V poslednej dobe sa vandalizmus celkom rozširuje, a tak grafity môžete nájsť skoro na každom rohu. Niet preto divu, že aj ja som sa s týmito problémami už niekoľkokrát stretol. V poslednom prípade boli sprejeri tak drzí, že sa nezastavili ani pred základnou školou, ktorú mám v správe. Bola to Základná škola v Bratislave na Námestí Arnošta z Pardubíc 8. Písal sa dátum 30. 8. a mne nezostalo nič iné, než na miesto poslať už spomínanú firmu A SERVIS LIPKA.Vedel som, že na firmu je spoľah. Bola schopná poslať svojich pracovníkov takmer hneď po mojom zavolaní. Išlo síce len asi o 1 m2 fasády, čo je naozaj málo, ale na veľkosť zákazky firma A SERVIS LIPKA nikdy nehľadí. Bolo treba grafity jednoducho odstrániť, najlepšie ešte než začne školský rok. Grafity síce zaberali nepatrnú plochu, zato vidieť bolo hneď na prvý pohľad a veľmi to kazilo celkový dojem. A to všetko firma A SERVIS LIPKA chápala.Firma teda poslala dvoch pracovníkov, ktorí sa prišli o grafity postarať. Škola požadovala tiež nechať naniesť antigrafitový náter, o ktorom sa zmienim ešte neskôr. Tejto problematike sám rozumiem, takže Vám môžem popísať celý proces akcie. Najprv je nutné grafity čo najviac zoslabiť. Úplné vyčistenie nie je totiž väčšinou ani možné. Úspešnosť odstránenia sa pohybuje od 60 do 90 %. Aj po dôkladnom očistení fasády na nej môžu zostať, a prevažne tiež zostanú, už neodstrániteľné tiene. Nie je ale potrebné sa ničoho obávať. Firma A SERVIS LIPKA má svoj postup domyslený ešte ďalej. Zvyškové grafity možno účinne odstrániť pomocou maliarskej farby, ktorá spreje dokonale prekryje. Vy sa nemusíte starať vôbec o nič. Firma sama zaistí namiešanie farby, ktorá sa perfektne zhoduje s existujúcou farbou fasády. Týmto zaistí dokonalé krytie a nebudete ani vedieť, kde sa predtým grafity nachádzali.

Po zaschnutí maliarske farby prišiel na rad antigrafitový náter. Ten slúži ako výborná prevencia pred vandalizmom. Náter je aplikovaný v niekoľkých vrstvách. Túto ochranu je možné aplikovať takmer na všetky povrchy vrátane plastov. Jediné materiály, ktoré antigrafitiový náter neznesú, sú sklo, leštené kovy a priehľadný polykarbonát. Pri hladkých plôch sú obvykle nanášané 3 vrstvy, u štruktúrovaných a pórovitých povrchov je nutné naniesť vrstiev 6 – 12. Náter je priehľadný, navyše nijako nebráni priedušnosti fasády. Funguje tak, že pri ďalšom útoku na ošetrené miesto sa sprej do fasády nevpije, a preto je potom veľmi jednoduché grafity odstrániť. Nie je potom nutné používať ani maliarsku farbu, pretože v tomto prípade je čistenie 100 %.

Pokiaľ si antigrafitovú ochranu necháte aplikovať od firmy A SERVIS LIPKA, nabudúce spreje z ošetreného miesta odstráni zadarmo a potom nanesie tzv. jednorazový náter Bellizoni, ktorý docieli to, že je ochrana zachovaná a znásobená. Jej funkčnosť sa potom uvádza na minimálne 6 rokov. Antigrafitová ochrana je navyše mimoriadne vhodná na povrchy, z ktorých by grafity nebolo možné odstrániť vôbec. Takým povrchom je napríklad marmolit, ktorý by bolo nutné kvôli grafity vymeniť za nový, čo by bolo mnohonásobne finančne náročnejšie ako jednoduchá aplikácia antigrafitového náteru. Tento komplexný servis na odstránenie grafitov od firmy A SERVIS LIPKA je tiež veľmi finančne výhodný. Firma sa vzhľadom k ostatným poskytovateľom podobných služieb u nás môže chváliť najvýhodnejšou ponukou. Lepšie by ste naozaj nenašli. Garantujú Vám vybavenie Vašej objednávky maximálne do 14 dní, a to či už po celej Českej republike, v Rakúsku alebo na Slovensku.

Na odporúčanie naniesť antigrafitovú ochranu pristúpila aj spomínaná ZŠ v Úvaloch. Kompletné ošetrenie poškodenej fasády trvalo pracovníkom A SERVISU iba 2,5 hodiny. Išlo  o odstránenie grafitov, výmaľbu a nanesenie ochranného náteru. Všetko išlo hladko a na začiatku školského roka čakala na žiakov fasáda bez škvrnky. Prácu, ktorú odvádza firma A SERVIS LIPKA, si veľmi vážim. Táto firma sa mi osvedčila ako jediná z tých, ktoré som už vyskúšal. Je všestranná a jej služby sú veľmi kvalitné, aj finančne dostupné. Počas doby, čo túto firmu najímame, som sa ešte nikdy nestretol so sťažnosťami na ňu. Inú upratovaciu firmu už hľadať nepotrebujem.

ČISTENIE PODLÁH BRATISLAVA

Určite teraz už viem, že nie je dobré púšťať sa do vyčistenia podlahy sama. Najala som si na to radšej firmu A SERVIS LIPKA s. r. o., Čistenie, voskovanie podláh Bratislava,  ktorá mi podlahy vyčistila dokonale. Použili chémiu a tiež stroj, ktorým celý povrch podlahy kefovali a tak zostala podlaha krásne čistá a nepoškodená. Neodporúčam, aby ste sa do vyčistenie podláh púšťali sami.

Sama vám poviem, že mám s tým pekne blbú skúsenosť. Nedávno som sa nasťahovala do domu, ktorý bol po staršom páre a chcela som vyčistiť všetky podlahy, ktoré sa v dome nachádzali. Boli to linoleum, plávajúce podlahy a kachličky. Začala som u linolea na ktorej som kúpila špeciálny chémiu, aby som tým odstránila nečistoty.

Treba podotknúť, že linoleum bolo naozaj krásne a s peknými vzormi. Lenže chémia ho poškodila, takže som ho v jednej miestnosti musela odstrániť. Bolo to šokujúce, chémia totiž takmer linoleum rozpustila, ako keby som na neho naliala riedidlo. Nechcela som riskovať ďalšie škody, takže som si o čistenie podláh niečo prečítala a ďalej som v tom nepokračovala. Bolo jednoduchšie a istejšie najať si firmu, ktorá v tomto odbore má veľké skúsenosti. Po príchode mi dokonca pomohli odniesť staré linoleum, ktoré som sama zničila.

Bolo veľmi ťažké a nezvládla by som to sama. Potom začali s čistením, ako som už uviedla, tak použili chémiu, ale ako profesionáli vedeli, akú chémiu zvoliť, pretože sa im nič také ako mne nestalo. Rovnako s radosťou opíšem ich profesionálne vystupovanie. Už od telefonického kontaktu som mala veľmi dobrý pocit z toho, že som kontaktovala práve firmu A SERVIS LIPKA s. r. o. Správali sa nadmieru spoločensky a nebáli sa zodpovedať moje zákerné otázky, ktoré by kohokoľvek iného štvali. Bolo skvelé, že pri práci použili stroj na kefovanie podlahy, keď som sa po odchode pracovníkov k podlahe priblížila pohľadom, tak stroj vyčistil aj tú najmenšiu škáru či motív v podlahe.

Takže sa určite do vyčistenie nepúšťajte sami, radšej si zavolajte firmu, ktorá má znalosti, majú potrebné pomôcky a celkovo vie, ako zabezpečiť kvalitne prácu, bez toho aby podlahu poškodili. Odporúčam všetkým firmu A SERVIS LIPKA s. r. o., s ktorou som bola veľmi spokojná. Očividne využívajú modernú technológiu a hlavne sa vo vašom dome správajú slušne. Termín dodržali bez problémov a hlavne veľmi rýchlo vybavili moju požiadavku na vyčistenie podlahy. Potrebovala som všetko zabezpečiť rýchlo, aby som sa mohla čo najskôr nasťahovať do krásneho a čistého prostredia bez prachu a škodlivín. Vyskúšajte.