V obchodných centrách sa súperí o zákazníkov nízkou cenou. Mnohokrát je až tak nízka, že si len ťažko dokážete predstaviť, akým spôsobom je daný produkt vyrobený. Následne zistíte, že po niekoľkých mesiacoch potrebujete nákup zopakovať. Mimoriadne lacné veci sú tak vo svojej podstate príliš drahé. Spoločnosť Kolimax je v tomto ohľadu úplne iná. Na prvom mieste je pre nich kvalita, a to ako používaných materiálov, tak aj technologických postupov. Vyrobiť kvalitné riady, ktoré klientom ponúknu dlhodobý úžitok, je pre majiteľov firmy otázkou osobného postoja. V prípade, že si zariaďujete kuchyňu alebo len hľadáte vhodnú obmenu za riady, ktoré dosluhujú, ste na správnej ceste. Málokto vie, že výroba nerezového riadu má v Českej republike tradíciu viac než 40 rokov a firma Kolimax na túto tradíciu nadväzuje. Už 14 rokov vyrába ako jediná v strednej Európe nerezové riady tej najvyššej kvality vo svojom výrobnom závode v Javorníku.

2

České riady vysokých kvalít

Vo výrobnom programe firmy Kolimax môžete nájsť niekoľko radov nerezových riadov, ktoré sa líšia predovšetkým dizajnom, ďalej klasické aj keramické panvice a tlakové hrnce. Všetky  výrobky ale spájajú rovnako kvalitné materiály a technológia použitá pri výrobe.

Hrnce sú vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej chirurgickej ocele CrNi 18/10. Vonkajšia strana riadov je kvôli jednoduchšej údržbe leštená do vysokého lesku – vnútro je potom naopak brúsené. Brúsený povrch je totiž na varenie vhodnejší – potraviny sa pri varení neprichytávajú, pretože majú so stenou hrnca menšiu styčnú plochu. Úchytky sú potom oddelené tepelnými mostmi, aby pri štandardnom používaní nepálili.

 

Vynikajúca akumulácia tepla

U všetkých nádob môžete očakávať trojvrstvové akumulačné sendvičové dno, vyrábané technológiou A-THERM INDUCTION, ktorá zaisťuje naozaj optimálne vlastnosti dna ako z pohľadu jeho akumulačných schopností, tak rovinnej stability pri striedaní teplôt. Ne3stane sa vám tak, že pri panvici budete mať vypuklé dno, alebo že sa vám budú riady na sklokeramických alebo indukčných doskách točiť. Vďaka akumulačným vlastnostiam potom môžete pokrmy vypínať s predstihom a ušetriť tak nemalé náklady spojené so spotrebou energie.

 

Na jedinečný zážitok z varenia môžete vyskúšať riady s keramickým povrchom na báze skla CERAMMAX. Tento povrch má vynikajúce antiadhezívne vlastnosti a umožňuje variť a smažiť len s minimom tuku alebo úplne bez tuku.

 

Ešte je potrebné dodať, že riady sú vhodné na všetky typy ohrevu, vrátane moderného indukčného ohrevu. Môžete ich používať do trúby aj so sklenenými pokrývkami, pretože tie znesú až 300°C. Tiež nemusíte mať žiadne obavy z umývania, riady môžete pokojne umývať aj v umývačkách riadov.

 

Pokiaľ vás zaujímajú aj ďalšie informácie o kvalitných českých riadoch, navštívte internetovú stránku výrobcu na adrese www.kolimax.sk