Nie je tajomstvom, že veľa ľudí si myslí, že deti sú buď kreatívne, alebo nie. Opak je pravdou. Ak nebudete správne podporovať vývin ich mozgu, nepodporíte ani ich kreativitu. A práve kreativita sa podpisuje na ich správnom vývine. Ako to teda urobiť čo najlepšie? Možno si to ani neuvedomujete, ale už v rannom veku bábätka, tak robíte rôznymi farebnými vecami, ktorými ho obklopujete. To je tá správna voľba. V neskoršom veku sú to  kreatívne hračky.

 

279Kreatívny detský svet

Práve on je tým ideálnym riešením. Dieťa nemá pocit, že robí niečo nútene. Detský rozum priam túži po zdokonaľovaní a poznaním všetkého nového. Kreatívny svet mu to umožní do poslednej bodky. Zadovážte si domov napríklad kresliace šablóny. Vďaka nim sa vaša ratolesť vyblázni do sýtosti. Môže nimi ozdobiť kvetináče, nádoby, ale aj tričká. Ono bude mať pocit dôležitosti a vy budete blažený z toho, že podporujete jeho myslenie a šikovnosť.

 

Učenie vďaka kreativite hračkou

Väčšina detí má obrovskú radosť z toho, že sa môže dozvedieť veľa o svete okolo seba. No nie vždy je to práve tak. Zvedavosť  im bola takpovediac daná do vienka, keď však máte doma malého lenivca, musíte na ňom zapracovať. Aj tu pomôže kreativita. Venujte mu napríklad hru Abeceda a perly v kazete. Povedzte, že vás poteší náramkom z vaším menom. Nezabudnite však na pochvalu, keď vám odovzdá hotový výtvor. Iba tak bude mať chuť tvoriť ešte viac.   

 

Vyberte si

Všetky kreatívne pomôcky a hra nájdete na stránkach www.saruman.cz. Venujte si trochu času a vyberte si to najlepšie pre vaše dieťa. 3D sadrové odliatky, 3D obrázky, či akrilové farby. Toto všetko bude dokonale slúžiť pre pozitívny vývin každého dieťaťa. Neváhajte a podporte aj to vaše.

 Navštívte kreatívny svet, ktorý je určený pre každé dieťa.