ewita

Kritéria pre lepidlo pre deti? Bezpečnosť a vyprateľnosť

V každom dieťati sa skrýva malý umelec. Stačí mu dať do ruky papier, pastelky a lepidlo a nebudete sa stačiť čudovať. Avšak nie je lepidlo ako lepidlo. Lacné lepidlá môžu narobiť viac škody ako úžitku a vďaka ich nekvalitnému spracovaniu sa často môže stať, že z rodinného rozpočtu vysajú oveľa viac peňazí – potrebujete ho totiž viac a navyše ho z trička alebo mikiny nevyperiete.

 

Ako vybrať lepidlo pre dieta?

Lepidlo pre deti musí byť hlavne bezpečné. Nesmie obsahovať rozpúšťadlá ani ďalšie nebezpečné látky. A neplatí to len pri najmenších ratolestiach, ktoré všetko radi ochutnávajú. Aj malý školák si často zašpinené prsty oblizne alebo utrie do rukáva. A doma potom nasleduje pohroma.

Lepiace HERKULES tyčinky možno ľahko vyprať zo všetkého oblečenia. Vďaka sieťovitej štruktúre, ktorá za mokra napučí, vám k tomu postačí niekoľko jednoduchých pracích cyklov alebo zvýšená starostlivosť v podobe kefy a teplej vody.

Tyčinky HERKULES fungujú na princípe výsuvnej lepiacej časti, ktorá je pred vysychaním ochránená nasadzovacím uzáverom. Pri otvorení lepidla vás tak nečaká žiadne nepríjemné prekvapenie v podobe roztečenej lepiacej tekutiny alebo nepresnej aplikácie. Deti lepia len to, čo je skutočne potrebné, takže lepidlo ubúda len pomaly. HERKULES navyše skvele drží, takže nie je  potrebné  na spoje znovu aplikovať lepidlo a nehrozí ani rozpadnutie hotového výrobku.

50052152901-_-_-o

To správné lepidlo do školy

Zvlášť na prvom stupni je lepidlo neoddeliteľnou súčasťou výučby. HERKULES Tyčinky Dievčatá & Chalani 15 g preto prináša úplne nový cool desing pre všetky deti, ktorý sa navyše vďaka svojmu tvaru ľahko zmestí do peračníka a odpadá tak prácne hľadanie lepidla po aktovke.

Okrem papiera lepí tyčinka HERKULES aj tkaniny, korok a ďalšie savé materiály. Hodí sa na hodiny ručných prác aj pre vytváranie jednoduchých papierových prezentácií. Stane sa tak neoceniteľným spoločníkom pre vaše dieťa v škole aj doma.