ewita

Kúzlo obrazov

Krásny obraz na stene vždy upúta pozornosť a pozdvihne interiér. Najobľúbenejšie sú upokojujúce a relaxačné motívy, more, príroda a stromy. Obraz, ktorý sa nám páči, dokáže zlepšiť náladu aj vykúzliť úsmev. Ruku na srdce, kto z nás niekedy nestál pri scenérie pláže a paliem a nechcel sa tam aspoň na chvíľku preniesť.

Na prázdnu stenu sa zle pozerá a keď už na nej roky nevisí rodinné zlato, príde čas sa porozhliadnuť, čo by jej pristalo. A hlavne, čo sa bude páčiť osadenstvu bytu alebo kancelárie. Obraz si ale nemusíte zaobstarať len preto, že na stene je prázdne miesto. Napríklad len chcete urobiť radosť sebe alebo niekomu druhému. A tak listujete katalógy a prezeráte internet a obchody s obrazmi a rozplývate sa nad desiatkami všetkých možných i nemožných motívov a každý sa vám svojím spôsobom páči a každý má iné čaro. Nie každý vás ale bude po pár dňoch stále okúzľovať a stále sa na neho budete radi pozerať.

Aj tak je potrebné vyberať uvážlivo a s ohľadom na miesto, kam obraz plánujete dať. Zavesiť na stenu niečo, aby tam niečo viselo, totiž nebýva to najšťastnejšie riešenie. Do gazdovského interiéru s pecou a muškátmi za oknom sa nebude úplne hodiť abstraktná moderna, rovnako ak do minimalisticky zariadeného bytu nebudeme zhotovovať obraz s poľovníckym motívom. Hovorí sa, že každý obraz má svoje miesto, len je potrebné ho nájsť. A nájsť ten správny obraz sa tiež nepodarí každý deň. Na návštevu galérií a aukcií mnoho z nás nemá prostriedky a tak vyberá z tých dostupnejších variant, kde obraz zohnať.

tisk_na_pl_tn_236_1200

Jednou z nich sú aj obrazy z www.silugo.cz, kde navyše aktuálne prebiehajú veľké zľavy. Chcete olejomaľbu alebo skôr tlač na plátne? Ani v jednom prípade nešliapnete vedľa, motívy sú vždy v limitovanej edícii a tak sa nemusíte báť, že ich bude mať v obývačke nad krbom každý. Ten svoj obraz si nájde každý, či už ste skôr morský typ, alebo vás očarí východ slnka nad horami.

A potom, keď už je obraz doma a slávnostne zavesený na svoje miesto, príde tá správna doba na kúsok pokoja a pohody. Uvarte si čaj alebo kávu, posaďte sa oproti nemu a len sa kochajte a užívajte si ten okamih len pre seba. A napríklad sa na chvíľku skúste do obrazu preniesť. Za pár minút sa budete usmievať, ani nebudete vedieť ako. Aj to je kúzlo obrazov.