Spánkom človek trávi až jednu tretinu života. Vekom sa odporúčaná doba spánku mení. Zatiaľ, čo tínedžeri by mali spať až 10 hodín, dospelým ľuďom stačí 7 až 9. Každopádne, spánok je veľmi dôležitý a človek ním načerpáva novú energiu, ktorá mu pomôže prekonať ťažký deň. Navyše je dobrý aj pre zdravie, znižuje riziko obezity, cukrovky či srdcových porúch. Z toho dôvodu by ste svojmu telu mali dopriať kvalitný odpočinok.

 

Kvalitný spánok = kvalitný matrac

Existuje hneď niekoľko druhov matracov, ktoré vám zaručia skvelý spánok. Vyberať si môžete nielen podľa rozmerov, ale aj tuhosti, veku či zdravotných ťažkostí.

 

Matrace zo studenej peny

Sú vyrobené z pien, ktoré majú rôzne stupne tuhosti. Práve tie vám poskytnú vynikajúcu oporu tela a chrbtice. Studená pena navyše obsahuje aj veľké póry, ktoré matrac prevzdušnia a zaručia mu vysoký hygienický štandard.

 

Matrace z bio peny

Jednou z vymožeností dnešnej doby sú matrace vyrobené z bio studenej či pamäťovej peny, ktoré sa vyznačujú okrem iného aj tvarovou stálosťou. Tieto matrace sú vyrobené z pien na báze prírodných olejov. Fanúšikovia Feng shui, ktorí si potrpia na prírodné predmety v spálni, si na matracoch zgustnú. Staročínske umenie, ktoré oslavuje silu prírody a jej prvky, môžu upevniť aj zakúpením postele z masívu. Posteľ vyrobená z ekologického materiálu a teda čisto prírodného dreva vás prepojí s prírodou a dodá vám peknú dávku energiu.

Pružinové matrace

Dokonalo vetrateľné vďaka jadru, ktoré je tvorené spojenými pružinami. Vonkajšiu časť utvárajú rôzne materiály, ako je studená pena, latex či kokosová doska. Sami sa tak môžete rozhodnúť, aký materiál preferujete a najviac vám vyhovuje.

 

Sendvičové matrace

Majú hneď niekoľko vrstiev a vy si tak môžete vybrať až zo štyroch stupňov tvrdosti – mäkký, stredne tuhý, tvrdý a veľmi tvrdý – podľa svojich preferencií.

 

Dokonalý doplnok

Anatomický vankúš Anatomický vankúš je skonštruovaný tak, aby vám pri spánku pomohol zaujať tú správnu poloha, ktorá je vhodná pre vaše telo. Podporí vašu krčnú chrbticu a podporí váš krvný obeh a krčné svaly, ktorým dopraje relax a pohodu. Vďaka rôznym penám, ktoré sa používajú na jeho výrobu, má vankúš skvelé vlastnosti – je výborne pružný a veľmi dobre priedušný. Preto je vhodný aj pre ľudí, ktorí sa v noci o niečo viac potia. Bez problémov ho následne môžete vyprať v práčke na 40 stupňoch a vôbec nestratí na kvalite.

Vytvorte si tak dokonalú kombináciu doplnkov a kúskov vo vašej spálni. Starajte sa o svoje telo. Neinvestujte len do športu či do zdravej výživy, ale aj do kvalitného spánku.