V oblasti zdravého spánku sa radia latexové matrace k špičke na trhu matracov. Sú tiež najkvalitnejšie a zároveň aj veľmi obľúbené. Latexové matrace sa vyrábajú najmodernejšou metódou, kedy sa latex, čiže kaučuk, odlieva do foriem, čo zaisťuje rovnaké vlastnosti matraca na celej jej ploche.

Latexová pena je netoxická a ekologicky bezpečná, vďaka tomu sú vysoko hygienické a vyznačujú sa odolnosťou proti roztočom. Sú teda vhodné pre alergikov a astmatikov. Nespornou výhodou latexových matracov je, že sú vzdušným materiálom, ktorý odvetráva vlhkosť. Počas spánku tak dochádza k cirkulácii vzduchu okolo tela. Latexové matrace majú tiež dobré ortopedické vlastnosti a bodovú elasticitu. To znamená, že k deformácii dochádza len v mieste zaťaženia, teda tam, kde je to žiaduce a matrac perfektne podopiera telo v akejkoľvek pozícii. V neposlednom rade majú tieto matrace tiež dlhšiu životnosť oproti bežným matracom.

Top materiálom je potom 100% prírodný latex, vďaka ktorému dostávajú matrace úplne nový smer. 100% prírodný latex je jediný latex na svete s nulovou uhlíkovou stopou (CO2 neutrálne). Sú tiež priedušné, dochádza v nich k správnej cirkulácii vzduchu a zachovávajú hygienické podmienky.

A pretože je dnes na trhu nespočetné množstvo latexových matracov, prinášame vám skvelé tipy, ktoré môžete kúpiť za rozumnú cenu priamo od českého výrobcu matracov Grossmann matrace.

Latexový matrac ERGONOMIC s nosnosťou do 150 kg. Matrac je opatrená poťahom Silver, ktorý je napustený nanočasticami striebra a má antibakteriálne účinky.

aOrtopedický matrac TAMARA LATEX je zo 100% latexu. Rovnako je opatrený poťahom Silver.

2Ďalší latexový matrac je TAMARA ROYAL LATEX. Tento luxusný matrac je opäť zo 100% latexu a je obojstranný, kedy si môžete vybrať jednoduchým otočením matraca tvrdšiu či mäkšiu stranu.

3Latexový matrac MEDEO LATEX je kombináciou studenej peny a 100% latexu a s poťahom Silver.

4Ďalší z latexových matracov je aj AIR COMFORT, ktorý je vyrobený z kvalitnej peny a 100% latexu. Aj tento matrac je opatrený luxusným poťahom Silver.

b

Všetky uvedené matrace sú dostupné na eshope Grossmann matrace alebo si ich môžete vyskúšať v niektorej z predajní. A možno vás prekvapí aj ich priaznivá cena.