Horúce letné mesiace bývajú pre tehotné ženy často očistcom. A napriek tomu dokáže vzdušné a dobre strihané oblečenie tú najväčšiu nepohodu odvrátiť. A čo je najlepšie, vyzerá skvele na odpočinkovej prechádzke i večernej párty. A čo by teda letné tehotenské oblečenie malo mať?

Základom sú chladivé materiály – viskóza a polyester dobre odvádzajú pot a bránia tak prechladnutiu napríklad za horúcich ale veterných dní. Koniec koncov, vyrába sa z nich aj oblečenie pre náročné tréningy v posilňovniach. Tehotenská móda z umelých materiálov je navyše vzdušná, slušivá, stálofarebná a takmer bezúdržbová. Večer stačí vašu obľúbenú tuniku alebo šaty prepláchnuť v práčke na rýchly program a ráno budú opäť pripravené pre celodenné nosenie.

Nakupujte tehotenské oblečenie výhradne tam, kde sa riadia slovanskými mierami a nie idealizovanými rozmery ázijských modeliek. Jedine také kúsky nikde neškrtia a ponúkajú dostatok priestoru aj neustále rastúcemu brušku. Široký výber tehotenských modelov od profesionálov, ktorí miery slovenských žien poznajú dôvernejšie než ich partneri, nájdete v e-shope Modestia.cz. Ako dobre vyzerajú tehotenské tuniky, tričká alebo blúzky v praxi si môžete prezrieť na skutočných ženách. A zďaleka tu nemajú len módu pre nastávajúce mamičky.

Špecifiká tehotenskej módy vystihnuté s eleganciou

Pohodlie je pri oblečení pre tehotné postavené nadovšetko. Pevné pasy sú nahradené pružnými gumami, upnuté tričká strihmi nariasenými pod prsiami. Nohavice sú vystriedané pružnými legínami a všetky vršky musia byť dlhšie, aby brucho alebo chrbát budúcej mamičky zbytočne neprechladli. Krásne tehotenské tuniky a šaty sú rovnako dobre vhodné do práce aj na letnú prechádzku.

V e-shope Modestia navyše nezabúdajú na to, že tehotenstvo je tým najkrajším obdobím v živote ženy a všetko oblečenie ponúkajú v pestrých a veselých farbách, ktoré rozjasnia unavené črty tváre aj po tej z najnepokojnejších nocí a dodajú pozitívne myšlienky na celý ďalší deň. Terapia farbami je dnes veľmi obľúbená, prečo s ňou teda nezačať už pri pohodlnom a slušivom tehotenskom oblečení?