Toto je príbeh o sile a dôležitosti harmonickej rodiny. O (ne)správnych rozhodnutiach a o tom, že aj tie nás v konečnom dôsledku môžu posúvať vpred. Novinku Máš na výber výborne vystihuje citát v úvode knihy od L.N.Tolstoja: „Šťastný je ten, kto našiel šťastie v rodine.“ Áno, pretože toto je príbeh Paľa a Lindy, ktorí kvôli domácemu násiliu, či alkoholu v rodine prežili nešťastné detstvo a v dospelom veku sa zo svojej traumy vyrovnávajú každý po svojom. Ak však nenašli šťastie v rodine, do ktorej sa narodili, môžu ho nájsť v rodine, ktorú si sami založia… Pretože vždy máme na výber.

Paľo a Linda, poznačení detstvom plným strachu a domáceho násilia, opúšťajú rodičovské hniezdo a vydávajú sa každý po vlastnej ceste.

Linda si zakladá rodinu, avšak po boku workoholika Adama rýchlo precitne z predstavy o dokonalej rodinnej idylke. Na materskej dovolenke neprežíva šťastné chvíle a nastupujú prvé problémy. Chýba jej opora, pochopenie, uznanie a oddanosť manžela. Myslí si, že ak nastúpi do zamestnania, všetko sa zmení. Ale opak je pravdou.
Začínajú sa jej otvárať oči, koho si to vlastne zobrala za manžela. Uvedomila si paradox života, všetko na svete musí byť vyvážené. Mladá mamička má pocit, že vždy stojí na tej horšej strane. Náročná starostlivosť o dieťa, manželova hyperaktivita a nenaplnené ambície v práci ju postavia pred zrkadlo minulosti.
Nájde Linda opäť svoje stratené šťastie?

Problémový Paľo sa zasa neváha spájať s kriminálnymi živlami. Pred sťahujúcou sa slučkou zákona a vďaka vidine slobodnejšieho života ujde do Veľkej Británie, kde sa konečne rozhodne zarobiť peniaze legálnym spôsobom. Osud však opäť zmení Paľove plány a vrhne ho priamo do pazúrov pakistanskej mafie obchodujúcej s drogami a bielym mäsom. Bezhlavo sa zamiluje do ukrajinskej prostitútky a je nútený bojovať o život…

Príbeh Máš na výber sa opiera o skutočné udalosti. Ak ste mali pekné a šťastné detstvo, máte vyhraté. Mnohí z nás ho však také nemali. Traumy, smútok a sklamania z detstva si väčšinou zo sebou nesieme po celý život. A často je len na nás, ako sa s tým dokážeme počas života vyrovnať.
Hovorieva sa, že ľudia, ktorí mali šťastné, veselé a bezproblémové detstvo, budú mať oveľa krajší život, ako tí, ktorí také veľké šťastie nemali. Je to naozaj tak? A ešte dôležitejšia otázka – ak ste mali zlé detstvo, musíte mať zákonite aj zlý celý život?
Máte na výber. A vždy je šanca, aby ste našli to, čo hľadáte…