Zimné počasie sa nám blíži stále rýchlejšie a začiatok vykurovacej sezóny už je v plnom prúde. A tento rok sa naozaj poponáhľala. Skorší začiatok vykurovacej sezóny má následok samozrejme väčší odber, elektriny, plynu alebo väčšiu spotrebu tuhých palív. A s tým sú tiež spojené vyššie výdavky a väčšie finančné náklady na vykurovanie. Nikto z nás nechce platiť viac než musí, ale ako tomu zabrániť?

 

Máme pre vás ideálne riešenie, 3 v 1.

Pre väčšinu ľudí je v dnešnej dobe obzvlášť dôležitá kvalita ,ale za priaznivú cenu. V tomto prípade je hlavnou prioritou najväčšia efektivita.

 

Ako že to funguje v realite?

Výmenou okien usporíte 8,8% nákladov na kúrenie. Každé ďalšie percento úspory príde pomerne draho – stojí zhruba 1 euro. Zateplenie fasády je oveľa výhodnejšie. Dokáže znížiť poplatky na kúrenie až o 44%. Tiež je cena priaznivejšia než pri výmene okien. Zhruba 391 eur na jedno percento úspor.

Najlepším riešením je zateplenie podlahy na povale. Môže vám ušetriť až tretinu poplatkov na kúrenie. Pritom investícia predstavuje len 0,22 eur na percento úspor. Systémom MAGMARELAX získate efektivitu, kvalitu a to všetko za skvelú cenu!

Z hodín fyziky na základnej škole si pamätáme, že sa teplo vždy správa podľa prírodných zákonov. Ohriaty vzduch je samozrejme ľahší, a tak stúpa hore. Keď nájde medzierku v strope, uteká bez žiadneho úžitku z obytných priestorov.

Izolovanie striech

Tepelná izolácia zložitých a neprístupných striech sa často stáva tvrdým odborným orieškom. Je potrebné minimálne zasahovať do konštrukcie domu a zároveň zaistiť dostatočnú vrstvu aj v zle prístupných miestach. Medzi konštrukčne ľahšiu formu patria aj väzníkové strechy. Tu nie je možné účinne rozprestrieť vrstvu izolácie z rohoží kvôli zlému prístupu do priestorov a zložitosti drevených prvkov. Ak ale použijeme náš systém fúkanej minerálnej vlny MAGMARELAX®, sme schopní aj takto zložitú strechu účinne a kvalitne zatepliť behom niekoľkých hodín práce. Strechy bytových domov mávajú spravidla konštrukcie, ktoré sú vhodné na dodatočné zateplenie. Možno tak úspešne využiť nízkonákladového opatrenia – systém MAGMARELAX®. To vám zaistí výrazné zníženie nákladov za vykurovanie, a to rýchlo a bez veľkých zásahov do konštrukcie. Návratnosť zateplenia stropu domu je rýchla a je tak jedným z najvýhodnejších krokov v úspore energie.

Izolovanie stropu

Najlepšou metódou u izolácie stropu je aplikácia dutinovej izolácie izolačnou hmotou MAGMARELAX®.

Najčastejšie sa robí fúkaním do podkrovných medzipriestorov či do dutín. Tadiaľ totiž z obytných miestností uteká väčšie percento tepla. Teplý vzduch je samozrejme ľahší ako studený, a tak stúpa k stropu vykurovaných miestností. Väčšinou si nájde i tú najmenšiu medzierku a prúdi bez úžitku na povalu. Nafúkáním izolácie sa utesnia aj tie najmenšie dutiny a otvory. Vlastná aplikácia systému MAGMARELAX® je jednoduchá ,a to hadicou sa zo špeciálneho prístroja, ktorý je umiestnený na nákladnom vozni, ženie materiál do izolovaného priestoru. To celé za bežného používania domácnosti. Nie je ani potrebná veľká príprava podkrovných priestorov. Pracovníci nespravia neporiadok a všetko je hotové len za pár hodín.

 

Izolovanie podlahy

Stropný systém MAGMARELAX® je najlepším spôsobom izolácia podlahy na povalách rodinných domov či obytných domov. Systém je ľahký, presný, variabilný a vysoko účinný.

To tiež zabezpečuje nášľapná vrstva ktorá je z OSB dosiek na pero a drážku. Konštrukcia je hotová len za jeden deň a následne sa zafúka.

Podkrovie môžete využívať takmer ihneď pre skladovanie či na sušenie bielizne. Samozrejme nemusí zostať len pri skladovaní. Vďaka izolácii podlahy môže podkrovie slúžiť aj úplne netradičným spôsobom. Vytvorte si na povale trebárs letnú detskú izbičku či relaxačnú miestnosť alebo napríklad dielňu. Ale hlavne už nemusíte zaťažovať svoj dom pokladaním ťažkých izolačných dosiek a následnou ťažkou betónovou podlahou.

A tak neváhajte, a ešte dnes vyplňte náš nezáväzný formulár a vyriešte svoje účty ešte do Vianoc s 15% zľavou ako darčekom pre Vás!

Viac info www.magmarelax.sk či na telefóne 800 100 533.