ewita

Menej chémie, viac prírody. Nájdite prírodnej kozmetike stabilné miesto aj vo vašej kúpeľni

Kozmetika je neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Niekto ju používa viac, iní zas menej, no bez nej jednoducho nemôžeme fungovať. Väčšina z nás si vyberá chemické produkty z bežných drogérií, ktoré sú síce účinné, no nie až tak šetrné k našej pokožke. Ak však vašej koži či vlasom chcete dopriať naozaj jemnú starostlivosť, v zásobe by ste mali mať viaceré prírodné produkty. Aká prírodná kozmetika si môže nájsť stabilné miesto aj vo vašej kúpeľni?

 

Bez konzervantov či parabénov

Prírodná kozmetika neobsahuje žiadne chemické prídavné látky, ako ropné produkty, parabény či rozličné konzervanty, a preto nedráždi pokožku a nespôsobuje jej nadmernú citlivosť. Tá najkvalitnejšia prírodná kozmetika sa ukrýva pod značkou BIO, ktorá je zárukou, že ide o čisto naturálny produkt bez použitia chemikálií nielen pri výrobe, ale aj pestovaní plodín.

 

Prírodná kozmetika na vlasy

Kozmetiku z prírody môžete využiť rozmanitým spôsobom. Napríklad ako alternatívu šampónu či balzamu na vlasy. V tomto prípade je ideálne využiť kokosový alebo arganový olej, ktoré aplikujete na vlhké vlasy, necháte pôsobiť 10 až 15 minút a následne zmyjete teplou vodou. Vaše vlasy ostanú lesklé, pevné a zdravo vyzerajúce. Tieto oleje sú vhodné najmä pre suché a lámavé vlasy, ktoré dokonale regenerujú.

 

Ryor – tradičný výrobca prírodných produktov určených na starostlivosť o pleť

Prírodnú kozmetiku môžete samozrejme použiť aj na pleť. Medzi najznámejších výrobcov kozmetiky s prírodnými extraktmi patrí Ryor. Jeho produkty sú unikátne a sú zamerané na riešenie konkrétneho problému. Ryor kozmetika je rozdelená na viacero produktových rádov – napríklad pre aknóznu či staršiu pleť. Výrobca využíva účinné extrakty z morských rias či rozličných bylín, ktoré upravuje do formy aplikovateľnej na pokožku. Prírodná kozmetika Ryor si na trhu našla svojich spokojných a stabilných užívateľov, medzi ktorých sa môžete zaradiť aj vy.

Bohatú ponuku prírodnej kozmetiky nájdete v internetovom obchode Maxcare.sk.