Chladné počasie, studený vietor a časté zmeny teplôt. To všetko sa na našich vlasoch nemilosrdne vyblázni, preto ich neskoršia časť jesene väčšinou zastihne v nie práve najlepšej kondícii. Na prvý pohľad im chýba šmrnc a lesk, sú suché a oslabené. Je tu ale prvá pomoc v podobe intenzívne výživných olejov! Tie by nemali chýbať v žiadnej kozmetickej lekárničke.

Síce nejde o žiadnu prevratnú novinku na kozmetickom trhu, práve teraz však vlasové prípravky na olejovej báze zažívajú skutočný boom. Dnes už na ne nedá dopustiť rad celebrít, blogeriek, kaderníkov aj hair stylistov. A pretože tieto osobnosti sa v otázkach starostlivosti a krásy vyznajú a vedia, čo je dobré, je najvyšší čas, aby sme tieto spásne prostriedky pre nápravu narušených, mdlých vlasov bez života objavili tiež. Treba poznamenať, že blahodarné účinky vzácnych rastlinných olejov poznali už guruovia krásy v staroveku a domáce masky si z nich vyrábali aj naše prababičky, naozaj sa teda nejedná o zázračné nóvum. Až moderný kozmetický priemysel však ponúkol výber z rôznych druhov olejov so širokým spektrom využitia, ktoré fungujú ako výživné infúzie v akútnych prípadoch.

Aby boli vlasy krásne, zdravé a lesklé, je potrebné sa o ne pravidelne starať a vyživovať ich. Špeciálne olejčeky nastupujú vo chvíli, kedy je potrebná skutočne hĺbková starostlivosť, ktorá vlasy vyživí, rozjasní a vyhladí ich štruktúru. Získajú oslnivý lesk a hodvábnu jemnosť. Ich výhodou je, že sa hodí pre všetky typy vlasov, aj tie so sklonom k ​​nadmernému masteniu. Kvalitný olej veľmi pozitívne ovplyvňuje zdravie vlasov, čo sa priaznivo odrazí aj v ich vzhľade.

Aký olej zvoliť?

Existuje nepreberné množstvo rastlinných olejov. Pre starostlivosť o vlasy sa najviac hodí ten arganový, nazývaný tekuté zlato, ďalej kokosový, olivový, mandľový, jojobový či makadamiový. Všetky tieto prírodné poklady majú intenzívne zvláčňujúce, regeneračné, výživné a posilňujúce účinky, a teda aj schopnosť vlasy uzdraviť. „Olej môžem pre starostlivosť o vlasy jedine odporučiť. Ide len o to, zvoliť si produkt vhodný práve pre vás. Kvalitný produkt si poradí nielen s hrubými vlasmi, ale aj so štiepením vysušených končekov, „vyzdvihuje prednosti olejčekov Monika Plachá, expertka vlasovej kozmetiky Nouvelle s viac ako 20-ročnými skúsenosťami v zásobovaní profesionálnych kaderníckych salónov kvalitnými prípravkami. „Ak trpíte na mastné, spľasnuté vlasy bez objemu, vyvarujte sa najčastejšej chyby – teda aplikácii oleja po celej dĺžke až ku korienkom. Nanášajte ho iba lokálne: vmasírujte ho do koncov, maximálne do stredných dĺžok. Predídete tak efektu zmoknutej sliepky, „dodáva s úsmevom Plachá. Na ošetrenie odporúča olejček Nouvelle Drop of light, ktorý nezaťažuje, nezlepuje, dodáva luxusný lesk a jemnosť a vlas zároveň ochraňuje pred štiepením. Stačí použiť dve tri kvapky a následne vmasírovať.

Tri spôsoby používania

Máte tri možnosti, ako si olejové kúry dopriať. Prvý z nich je regenerácia pred umytím. Dajte si pár kvapiek oleja do dlaní a aplikujte do vlasov od polovice dĺžky smerom ku končekom. Po chvíľke pôsobenia vlasy umyte obvyklým spôsobom. Druhou možnosťou je následná bezoplachová starostlivosť. Po umytí si vlasy jemne osušte a do ešte mokrých prameňov naneste ošetrujúci prípravok. Dôležité je ho nevymývať a rovno pokračovať v ďalšom stylingu. Posledným spôsobom je použitie oleja pre finálnu úpravu a dodanie lesku. Tento spôsob však nie je vhodný pre všetkých, lebo sa olejová textúra aplikuje po celej hlave. Tomuto použitiu by sa mali vyhnúť hlavne ženy s mastnými vlasmi a dámy bojujúce s lupinami.