Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, čo je tak upokojujúce na prírode? Prečo ľudia hovoria o prírode a relaxácii? Môže vám príroda pomôcť uvoľniť sa? Ak áno, jako?

Intuitívne vieme, že príroda pôsobí uzdravujúco. Sme priťahovaní prírodou a divočinou. Chceme zažiť dobrodružstvo, na ktoré nezabudneme. Chodíme na turistiku, milujeme záhradníčenie, plávame v oceáne alebo v jazerách. Chodíme na prechádzky, alebo ideme kempovať a sedíme pri táboráku hľadiac na nočnú oblohu.

Výskumy prinášajú stále nové prínosy bytia v prírod. Ak ste unavení z každodenného mestského života plného stresu a smogu, príďte zrelaxovať do slovenských Tatier. 

 

Prečo práve Tatry?

Keď hovoríme o Tatrách, máme na mysli majestátne vrcholky dotýkajúca sa k nebu, tmavo tyrkysové horské  jazerá ľadovcového pôvodu, vodopády, unikátne chránené rastliny, vzácne zvieratá ako kamzík alebo svišť. Výnimkou nie je ani výnimočne čisté ovzdušie a životné prostredie skvelé pre liečenie respiračných chorôb. Turisti navštevujú túto časť krajiny pre pešiu turistiku, lyžovanie a dá sa tu robiť mnoho iných športov alebo len relaxovať uprostred krásnej prírody.

Tatry ulahodia srdcu každého milovníka zimy a zimných športov. Sneh sa tu nachádza 180-250 dní v roku. Severné tienisté svahy a žľaby môžu byť pokryté snehom aj celý rok.  Je tu mnoho lyžiarskych stredísk s možnosťou ubytovania a skvelými podmienkami na lyžovanie či snowboardovanie.

 

Čo získame pobytom v  prírode?

Cítiť sa lepšie: Keď budeme robiť naše obľúbené vonkajšie aktivity, budeme pokojní, uvoľnení a budeme sa cítiť obnovene.  Lepšie fyzické zdravie: Čas strávený v prírode je spojený s poklesom krvného tlaku  a zlepšuje srdcovú aktivitu. Lepšie duševné zdravie: Niekoľko štúdií ukázalo, že pobyt v horách zvyšuje energiu, znižuje depresiu a pocit hnevu a zlepšuje myslenie.

Máte silu kultivovať energiu vo vašom tele v každom okamihu. Získajte silu, vnútornú pohodu a vitalitu z krás našich slovenských Tatier.