ewita

Náhodne grófkou

Sedem dlhých rokov čakala lady Cassandra Monroeová na muža svojich snov napriek tomu, že vedela o jeho plánovaných zásnubách s pochabou sesternicou Penelope. Keby tak mohla zaujať jej miesto!

V sérii historických romancí Hravé nevesty vychádza druhá kniha s názvom Náhodne grófkou a médiá sa opäť rozplývajú, aký zábavný, sexi a romantický príbeh dokázala napísať sympatická Valerie Bowmanová.

 

Svojej šance sa lady Cassandra chopí vo chvíli, keď si ju jej vysnívaný pomýli s Patience Bunburyovou, fiktívnou kamarátkou, ktorú si sesternica vymyslela, aby sa vyhla spoločenským povinnostiam vrátane stretnutia so svojím nastávajúcim. Obetovala by čokoľvek, aby sa aspoň na chvíľu ocitla po jeho boku, a tak sa pustí do hry s neistým koncom.

Kapitán Julian Swift po víťazstve nad napoleonskými vojskami pri Waterloo a návrate domov ani trochu netúži po manželskom zväzku, ktorý mu pred rokmi dohodli rodičia. Najmä po tom, keď sa náhodou zoznámi s tajomnou Patience Bunburyovou, krásnou, vtipnou, nezávislou a vášnivou dámou. V hlave mu však máta aj Cass, mladá priateľka, s ktorou si celé roky na vojne písal a do ktorej sa na diaľku zamiloval. Situácia sa zamotáva a zúfalý Julian dokonca uvažuje o odchode do Francúzska…

Nahodne grofkou

Cass sa zhlboka nadýchla. Neprezradí im, že Julian plánuje zrušiť svoje zasnúbenie s Pen. Už im vyzvonila, že ľúbi akúsi neznámu ženu, ktorú by osobne najradšej zaškrtila, a to stačí.

„Jediné, na čom teraz záleží, je toto: ak Pen jeho city neopätuje a tá druhá žena ľúbi niekoho iného, prečo by som sa o oňho nemohla uchádzať ja?“

„Ty ako Patience alebo ty ako Cass?“ spýtala sa Lucy.

„Oboje!“ prikývla Cass so širokým úsmevom.

„Strašne sa to komplikuje,“ vzdychla si Lucy a poklopkala si prstom po brade.

„A prvý raz nie vďaka tebe,“ podotkla Jane a žartom štuchla Lucy do pleca.

Lucy naoko nahnevane zagánila.

Cass sa zhlboka nadýchla. „Kým som si myslela, že Julian splní svoj sľub a ožení sa s Pen, nemohla som na vzťah s ním ani len pomyslieť. No teraz mi nič nestojí v ceste. Nemám najmenšie výčitky svedomia a s radosťou sa o Juliana s tou druhou pobijem.“

Lucy ju chytila za ruku. „Čo zamýšľaš, Cass?“

Cass sa hrdo vzpriamila a zodvihla hlavu. „Akože čo. Budem smelá, ako si ma to vždy učila, Luce.“

Lucy s Jane si vymenili vydesené pohľady.

 

Valerie Bowmanová píše historické ľúbostné romány z obdobia devätnásteho storočia. Čitatelia si ich obľúbili najmä vďaka brilantným dialógom, pútavému príbehu a hrdinkám, ktoré neváhajú vziať osud do vlastných rúk.

Historická romanca Náhodne grófkou je po Nečakane vojvodkyňou druhá časť série ľúbostných príbehov Hravé nevesty.