ewita

Najlepší darček pre podnikateľa

Môj muž dlhé roky pracoval z domu. V praxi to vyzeralo tak, že vstal kedy sa mu chcelo, cestou z postele zapol počítač a kým sa umyl a naraňajkoval, tak tisíckrát odbehol skontrolovať správy. Potom celý deň striedavo robil, hľadal jedlo, pohral sa deťmi, potom zase odbehol niečo spraviť a opäť sa mi motal pod nohami. Zo začiatku som bola šťastná, že je doma, má čas aj na rodinu a nehrozí, že sa odcudzíme ako som to videla u iných párov, kde bývali manželia v práci dlho do noci.

Časom som však zistila, že ani toto riešenie nie je veľká výhra. Nevedel sústrediť na prácu ani keď sa zavrel v pracovni, pretože nás za dverami počul. Deti som tiež vždy neustrážila, aby sa pravidelne nesnažili prekonať prekážku zavretých dverí a neškrabkali mu na ne ako také mačiatka, čo sa dožadujú pozornosti.

Nakoniec sme sa rozhodla, že to už ďalej takto nejde. On vlastne pracoval s prestávkami celé dni a noci a ja som nikdy nevedela kedy ho môžem osloviť a kedy nie. Nebol úplne spokojný ani on, ani my. Blížili sa jeho narodeniny a ja som sa rozhodla pre naozaj veľké prekvapenie.

Vyhliadla som v meste kancelárske priestory, ktoré neboli ani príliš veľké, aby sa v nich úplne nestratil, ani príliš malé, aby tam mohol pracovať s kolegom a zároveň aj dôstojne vítať klientov

Miesto bolo výborné, ale keď som vošla dnu, doslova ma oblial pot. Staré opotrebované skrine a kartotéky, na zemi špinavý koberec, pokazený stôl aj stoličky. Jedným slovom hrôza. Nebol problém objednať nové zariadenie, ale ako ja sama žena zabezpečím odvoz starého nábytku? V našom okolí sa nič neutají, takže som nikoho nechcela žiadať o pomoc, aby som prekvapenie nepokazila.

Nakoniec som riešenie našla. Cez internet som vybrala ten správny kancelársky nábytok a nakombinovala som ho podľa seba a manželových potrieb. Svojho muža predsa dobre poznám. Vyberala som na Nonstop-nabytok.sk, ktorý zároveň s novým zabezpečí aj odvoz starého nábytku. Dodali všetko – od skríň cez kreslá pre návštevy, pracovný aj konferenčný stolík a pohodlné stoličky. Vynáška, kvalitná montáž, uloženie na miesto a všetko nepotrebné a staré odviezli. Tak takto si ja predstavujem služby na úrovni. A výsledok je perfektný.

Manžel bol nadšený. Neohúrila som len jeho, ale aj ostatných hostí. Ale dostal ešte jeden darček – zoznam vecí, ktoré nesmie zanedbať. A dôsledne ho dodržiava. Doma žiadna práca, len ja a deti. A žiadne ponocovanie v novej kancelárii. Aj keď si ma doberá, že je taká krásna, že má čo robiť, aby z nej odišiel domov.