ewita

Najvyšší čas na výber letnej dovolenky

Leto je tu a spolu s ním aj čas dovoleniek. Ak ste si ešte nerozmysleli, kde sa tento rok vyberiete za oddychom, je ten najvyšší čas na výber dovolenkovej destinácie. Inšpirujte sa našimi tipmi na miesta, ktoré vás môžu zaujať.

Jedinečná Baška Voda

Chorvátsko je tradičnou dovolenkou destináciou Slovákov. Jeho výhodou je nielen rýchla dostupnosť, ale aj nádherné more, služby na vysokej úrovni a prívetiví domáci obyvatelia. Azda najpopulárnejším miestom na trávenie dovolenky v tejto krajine je oblasť Baška Voda. Perla pobrežia Chorvátska, za ktorú je táto lokalita považovaná, leží len 10 kilometrov od mesta Makarska. Bašku Vodu tvorí päť usadlostí, pričom tri z nich ležia na pobreží Jadranského mora a dve z nich v pohorí Biokovo. Scenéria v tejto lokalite je naozaj jedinečná, pretože pláže ležia doslova v náručí pahorkov. Dovolenka v stredisku Baška Voda vám poskytne ideálne podmienky na ničím nerušený relax pri mori, možnosti na túry do blízkych kopcov, ale aj množstvo zábavy či športového vyžitia. V lete sa oblasť mení na rušné turistické centrum, v ktorom to žije doslova na každom kroku. Počas dňa môžete vyskúšať rozličné adrenalínové atrakcie, navštíviť svetoznáme múzeum mušlí, historické kostoly či prístav, večer sa zas zabaviť v jednom z mnohých barov a reštaurácií s každodenným programom. Vaša last minute dovolenka v Chorvátsku bude aj v lokalite Baška Voda nezabudnuteľným zážitkom.

9566-800

Vylepšené Bulharsko

Bulharsko zažíva v posledných rokoch znovuzrodenie. Čierne more bolo považované za špinavé a lokálne služby za nie práve najkvalitnejšie. Úbytok turistov však prevádzkovateľov pláži a hotelových rezortov dohnal k skvalitneniu podmienok, vďaka čomu sa Bulharsko stalo atraktívnou destináciou s veľkou konkurencieschopnosťou. Navyše, benefitom tejto krajiny sú príjemné ceny. Lacná dovolenka v Bulharsku je preto dostupná takmer pre všetkých.

8618-800

Na dovolenku sa nezabúdajte poistiť

Nech sa už na dovolenku vyberiete kdekoľvek, nezabúdajte, že aj tam vás môžu zastihnúť nepríjemné udalosti. Buďte ostražití a vopred sa pred nimi poistite. Výhodné poistenie na dovolenku so širokým poistným krytím vás ochráni pred možnou finančnou katastrofou spojenou s problémami v zahraničí.